19.08.1975 < | Football matches for 20.08.1975 | > 21.08.1975 |
Day 28 | |||||||||
Druzhba Maykop | | Torpedo Vladimir | 1:1 | ||||||
Maykop | |||||||||
Mashuk | | Uralan | 2:0 | ||||||
Novolipetsk | | Lokomotiv Kaluga | 2:2 | ||||||
Volgar | | Avangard Kursk | 0:0 | ||||||
Astrakhan | |||||||||
18:00 | Torpedo Taganrog | | Revtrud | 1:2 | |||||
Taganrog | |||||||||
18:30 | Dynamo Makhachkala | | Salyut | 2:0 | |||||
Makhachkala | |||||||||
18:30 | Terek | | Spartak Oryol | 2:0 (2:0) | |||||
Grozny | |||||||||
18:30 | Rostselmash | | Khimik Novomoskovsk | 1:0 | |||||
Rostov-on-Don |
Day 2 | |||||||||
Austria Klagenfurt | | Sturm | 0:2 | ||||||
Klagenfurt am Wörthersee KAC-Platz |
Day 2 | |||||||||
Newcastle United | | Middlesbrough | 1:1 (0:1) | ||||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
Norwich City | | Leeds United | 1:1 (0:0) | ||||||
Norwich | |||||||||
Manchester City | | Leicester City | 1:1 (0:0) | ||||||
Manchester | |||||||||
Tottenham Hotspur | | Ipswich Town | 1:1 (0:0) | ||||||
London | |||||||||
Stoke City | | Wolverhampton Wanderers | 2:2 (0:1) | ||||||
Stoke-on-Trent |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Liverpool | 42 | 23 | 14 | 5 | 66-31 | 60 | ||
2. | Queens Park Rangers | 42 | 24 | 11 | 7 | 67-33 | 59 | ||
3. | Manchester United | 42 | 23 | 10 | 9 | 68-42 | 56 | ||
4. | Derby County | 42 | 21 | 11 | 10 | 75-58 | 53 | ||
5. | Leeds United | 42 | 21 | 9 | 12 | 65-46 | 51 | ||
6. | Ipswich Town | 42 | 16 | 14 | 12 | 54-48 | 46 | ||
7. | Leicester City | 42 | 13 | 19 | 10 | 48-51 | 45 | ||
8. | Manchester City | 42 | 16 | 11 | 15 | 64-46 | 43 | ||
9. | Tottenham Hotspur | 42 | 14 | 15 | 13 | 63-63 | 43 | ||
10. | Norwich City | 42 | 16 | 10 | 16 | 58-58 | 42 |
Fulham | | Carlisle United | 3:0 | ||||||
London | |||||||||
Oxford United | | Bolton Wanderers | 2:0 | ||||||
Oxford | |||||||||
West Bromwich Albion | | Chelsea | 0:0 | ||||||
West Bromwich |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sunderland | 42 | 24 | 8 | 10 | 67-36 | 56 | ||
2. | Bristol City | 42 | 19 | 15 | 8 | 59-35 | 53 | ||
3. | West Bromwich Albion | 42 | 20 | 13 | 9 | 50-33 | 53 | ||
4. | Bolton Wanderers | 42 | 20 | 12 | 10 | 64-38 | 52 | ||
5. | Notts County | 42 | 19 | 11 | 12 | 60-41 | 49 | ||
6. | Southampton | 42 | 21 | 7 | 14 | 66-50 | 49 | ||
7. | Luton Town | 42 | 19 | 10 | 13 | 61-51 | 48 | ||
8. | Nottingham Forest | 42 | 17 | 12 | 13 | 55-40 | 46 | ||
9. | Charlton Athletic | 42 | 15 | 12 | 15 | 61-72 | 42 | ||
10. | Blackpool | 42 | 14 | 14 | 14 | 40-49 | 42 |
Aldershot | | Portsmouth | 1:1 | ||||||
Bradford City | | York City | 2:0 | ||||||
Cardiff City | | Bristol Rovers | 1:2 | ||||||
Crewe Alexandra | | Tranmere Rovers | 2:1 | ||||||
Lincoln City | | Chesterfield | 4:2 | ||||||
Mansfield Town | | Scunthorpe United | 4:0 | ||||||
Reading | | Gillingham | 0:1 | ||||||
Southend United | | Peterborough United | 2:0 | ||||||
Southport | | Stockport County | 3:1 | ||||||
Wrexham | | Chester City | 3:0 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Mechelen | | Antwerp | 0:0 | ||||||
Mechelen | |||||||||
Beveren-Waas | | Berchem | 0:0 | ||||||
Beveren | |||||||||
Lierse | | Racing Mechelen | 4:1 (0:0) | ||||||
Lier | |||||||||
Louviéroise | | Anderlecht | 1:1 (1:1) | ||||||
La Louvière | |||||||||
Cercle | | Waregem | 0:0 | ||||||
Brugge | |||||||||
Beringen | | Lokeren | 0:4 (0:3) | ||||||
Beringen | |||||||||
Molenbeek | | Charleroi | 2:0 (1:0) | ||||||
Bruxelles | |||||||||
Beerschot | | Standard | 2:0 (0:0) | ||||||
Antwerpen |
Day 3 | |||||||||
19:30 | Alemannia | | Wacker 04 | 1:1 | |||||
Aachen | |||||||||
19:30 | Borussia | | Osnabrück | 2:2 | |||||
Dortmund | |||||||||
19:30 | Wattenscheid | | Arminia | 1:1 | |||||
Bochum | |||||||||
19:30 | Göttingen 05 | | Wuppertaler SV | 1:3 | |||||
Göttingen | |||||||||
19:30 | DJK Gütersloh | | Westfalia | 1:2 | |||||
Gütersloh | |||||||||
19:30 | Mülheim | | Tennis Borussia | 0:2 | |||||
Mülheim an der Ruhr | |||||||||
19:30 | Union | | Preußen | 1:0 | |||||
Solingen | |||||||||
19:30 | Fortuna | | Schwarz-Weiß | 3:2 | |||||
Köln | |||||||||
19:30 | Spandauer SV | | Sankt Pauli | 1:5 | |||||
Berlin | |||||||||
19:30 | Erkenschwick | | Bayer 04 | 4:0 | |||||
Oer-Erkenschwick |
Day 3 | |||||||||
19:30 | Eintracht | | 1860 München | 1:2 | |||||
Bad Kreuznach | |||||||||
19:30 | Bayern | | Röchling | 1:0 | |||||
Hof | |||||||||
19:30 | Darmstadt 98 | | Bayreuth | 0:0 | |||||
Darmstadt | |||||||||
19:30 | Nürnberg | | FSV Frankfurt | 0:0 | |||||
Nürnberg | |||||||||
19:30 | Reutlingen 05 | | Augsburg | 0:2 | |||||
Reutlingen | |||||||||
19:30 | Saarbrücken | | Pirmasens | 2:1 | |||||
Saarbrücken | |||||||||
19:30 | Chio Waldhof | | Fürth | 3:1 | |||||
Mannheim | |||||||||
19:30 | Homburg | | Stuttgarter Kickers | 2:2 | |||||
Homburg | |||||||||
19:30 | Schweinfurt 05 | | Mainz 05 | 1:0 | |||||
Schweinfurt | |||||||||
19:30 | Stuttgart | | Regensburg | 3:0 | |||||
Stuttgart |
Day 4 | |||||||||
Motherwell | | Airdrieonians | 2:0 | ||||||
Rangers | | Clyde | 6:0 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Dunfermline Athletic | | Dundee | 1:1 | ||||||
Hibernian | | Ayr United | 2:1 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Dundee United | | Partick Thistle | 1:2 | ||||||
Kilmarnock | | St. Johnstone | 1:0 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Partick Thistle | 6 | 6 | 0 | 0 | 17-6 | 12 | ||
2. | Dundee United | 6 | 3 | 0 | 3 | 8-8 | 6 | ||
3. | Kilmarnock | 6 | 2 | 0 | 4 | 5-9 | 4 | ||
4. | St. Johnstone | 6 | 1 | 0 | 5 | 6-13 | 2 |
Day 4 | |||||||||
Falkirk | | Stirling Albion | 2:1 | ||||||
Queen of the South | | Hamilton Academical | 0:3 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Raith Rovers | | East Fife | 0:2 | ||||||
St. Mirren | | Montrose | 1:2 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Arbroath | | East Stirlingshire | 3:1 | ||||||
Berwick Rangers | | Clydebank | 0:1 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Albion Rovers | | Stenhousemuir | 0:1 | ||||||
Stranraer | | Morton | 2:1 | ||||||
Day 37 | |||||||||
Newell's Old Boys | | Independiente | 3:1 | ||||||
Unión | | Ferro Carril Oeste | 5:1 | ||||||
Fluminense | | Coritiba | 0:1 | ||||||
Atlético-PR | | Botafogo | 2:1 | ||||||
Rio Negro | | Tiradentes | 1:1 | ||||||
Moto Club | | Paysandu | 4:3 | ||||||
Corinthians | | América-RJ | 1:0 | ||||||
Fortaleza | | América-MG | 2:0 | ||||||
CSA | | Grêmio | 1:0 | ||||||
Internacional | | Figueirense | 3:1 | ||||||
Sergipe | | São Paulo | 0:0 | ||||||
Desportiva | | Vitória | 0:0 | ||||||
Goiás | | Santos | 0:0 | ||||||
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |