16.10.1970 < | Football matches for 17.10.1970 | > 18.10.1970 |
Switzerland | | Italy | 1:1 (1:0) | ||||||
Bern |
Day 38 | |||||||||
Lokomotiv Tbilisi | | Metallist | 1:0 (1:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
SKA Kiev | | Dnepr | 1:2 (1:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Zhalgiris | | Karpaty | 1:2 (0:1) | ||||||
Vilnius | |||||||||
Dynamo | | Alga | 1:0 (1:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Uralmash | | Pamir | 1:0 (1:0) | ||||||
Sverdlovsk | |||||||||
15:00 | Rubin | | Stroitel | 2:1 (1:1) | |||||
Kazan | |||||||||
17:00 | Kuban | | Volgar | 0:1 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
17:00 | SKA Khabarovsk | | Tekstilshchik | 0:2 (0:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
17:00 | Kairat | | Krylya Sovetov | 0:0 | |||||
Almaty | |||||||||
17:00 | Shakhtyor | | Lokomotiv Moscow | 3:1 (0:1) | |||||
Karagandy | |||||||||
18:30 | Daugava | | Moldova | 1:0 (0:0) | |||||
Rīga |
Metallurg Tula | | Shirak | 2:1 (1:1) | ||||||
Tula | |||||||||
Dynamo Stavropol | | Mashuk | 1:1 (1:0) | ||||||
Saturn | | Salyut | 3:0 (2:0) | ||||||
Rybinsk | |||||||||
Stal | | Avtomobilist Nalchik | 0:0 | ||||||
Volgograd | |||||||||
17:00 | Volga Kalinin | | Trud | 1:0 (0:0) | |||||
Kalinin | |||||||||
18:30 | Shinnik | | Metallurg Lipetsk | 4:3 (1:2) | |||||
Yaroslavl |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shinnik | 42 | 24 | 14 | 4 | 66-31 | 62 | ||
2. | Avtomobilist Nalchik | 42 | 22 | 15 | 5 | 58-17 | 59 | ||
3. | Volga Kalinin | 42 | 22 | 11 | 9 | 57-31 | 55 | ||
4. | Metallurg Tula | 42 | 21 | 11 | 10 | 80-38 | 53 | ||
5. | Mashuk | 42 | 17 | 16 | 9 | 52-36 | 50 | ||
6. | Dynamo Stavropol | 42 | 15 | 16 | 11 | 37-38 | 46 | ||
7. | Metallurg Lipetsk | 42 | 17 | 10 | 15 | 51-48 | 44 | ||
8. | Lokomotiv Kaluga | 42 | 14 | 16 | 12 | 47-56 | 44 | ||
9. | Trud | 42 | 16 | 11 | 15 | 56-43 | 43 | ||
10. | Dynamo Batumi | 42 | 14 | 15 | 13 | 35-40 | 43 |
Day 31 | |||||||||
Vinogradar | | Uralan | 0:0 | ||||||
Kolos | | Tekstilshchik | 3:0 | ||||||
Alexandrovskoye | |||||||||
Lernagorts | | Terek | 1:1 (0:1) | ||||||
Day 9 | |||||||||
Austria Salzburg | | Admira | 0:4 | ||||||
Salzburg Salzburg-Itzling | |||||||||
GAK | | Wacker Innsbruck | 0:1 | ||||||
Graz GAK-Platz | |||||||||
VOEST | | Radenthein | 2:1 | ||||||
Linz | |||||||||
Wattens | | LASK | 1:1 | ||||||
Wattens | |||||||||
First Vienna | | Rapid | 1:2 | ||||||
Wien |
Day 13 | |||||||||
Liverpool | | Burnley | 2:0 (1:0) | ||||||
Liverpool | |||||||||
Manchester City | | Southampton | 1:1 (0:1) | ||||||
Manchester | |||||||||
Wolverhampton Wanderers | | Newcastle United | 3:2 (0:1) | ||||||
Wolverhampton | |||||||||
West Ham United | | Tottenham Hotspur | 2:2 (1:2) | ||||||
London | |||||||||
Coventry City | | Nottingham Forest | 2:0 (2:0) | ||||||
Coventry | |||||||||
Arsenal | | Everton | 4:0 (2:0) | ||||||
London | |||||||||
Blackpool | | Huddersfield Town | 2:2 (1:1) | ||||||
Blackpool | |||||||||
Leeds United | | Manchester United | 2:2 (1:1) | ||||||
Leeds | |||||||||
Ipswich Town | | Stoke City | 2:0 (1:0) | ||||||
Ipswich | |||||||||
Derby County | | Chelsea | 1:2 (1:1) | ||||||
Derby | |||||||||
Crystal Palace | | West Bromwich Albion | 3:0 (1:0) | ||||||
London |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Arsenal | 42 | 29 | 7 | 6 | 71-29 | 65 | ||
2. | Leeds United | 42 | 27 | 10 | 5 | 72-30 | 64 | ||
3. | Tottenham Hotspur | 42 | 19 | 14 | 9 | 54-33 | 52 | ||
4. | Wolverhampton Wanderers | 42 | 22 | 8 | 12 | 64-54 | 52 | ||
5. | Liverpool | 42 | 17 | 17 | 8 | 42-24 | 51 | ||
6. | Chelsea | 42 | 18 | 15 | 9 | 52-42 | 51 | ||
7. | Southampton | 42 | 17 | 12 | 13 | 56-44 | 46 | ||
8. | Manchester United | 42 | 16 | 11 | 15 | 65-66 | 43 | ||
9. | Derby County | 42 | 16 | 10 | 16 | 56-54 | 42 | ||
10. | Coventry City | 42 | 16 | 10 | 16 | 37-38 | 42 |
Blackburn Rovers | | Watford | 2:3 | ||||||
Blackburn | |||||||||
Cardiff City | | Leicester City | 2:2 | ||||||
Cardiff | |||||||||
Carlisle United | | Middlesbrough | 1:0 | ||||||
Carlisle | |||||||||
Charlton Athletic | | Sheffield Wednesday | 2:3 | ||||||
London | |||||||||
Luton Town | | Bolton Wanderers | 2:0 | ||||||
Luton | |||||||||
Oxford United | | Millwall | 2:3 | ||||||
Oxford | |||||||||
Portsmouth | | Norwich City | 0:2 | ||||||
Portsmouth | |||||||||
Queens Park Rangers | | Birmingham City | 5:2 | ||||||
London | |||||||||
Sheffield United | | Orient | 3:1 | ||||||
Sheffield | |||||||||
Sunderland | | Bristol City | 1:0 | ||||||
Sunderland |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Leicester City | 42 | 23 | 13 | 6 | 57-30 | 59 | ||
2. | Sheffield United | 42 | 21 | 14 | 7 | 73-39 | 56 | ||
3. | Cardiff City | 42 | 20 | 13 | 9 | 64-41 | 53 | ||
4. | Carlisle United | 42 | 20 | 13 | 9 | 65-43 | 53 | ||
5. | Hull City | 42 | 19 | 13 | 10 | 54-41 | 51 | ||
6. | Luton Town | 42 | 18 | 13 | 11 | 62-43 | 49 | ||
7. | Middlesbrough | 42 | 17 | 14 | 11 | 60-43 | 48 | ||
8. | Millwall | 42 | 19 | 9 | 14 | 59-42 | 47 | ||
9. | Birmingham City | 42 | 17 | 12 | 13 | 58-48 | 46 | ||
10. | Norwich City | 42 | 15 | 14 | 13 | 54-52 | 44 |
Day 7 | |||||||||
Crossing | | Antwerp | 3:1 (2:1) | ||||||
Bruxelles | |||||||||
Beerschot | | Racing White | 3:0 (1:0) | ||||||
Antwerpen | |||||||||
Sint-Truiden | | Anderlecht | 1:1 (1:1) | ||||||
Sint-Truiden | |||||||||
Lierse | | Brugge | 4:1 (2:0) | ||||||
Lier | |||||||||
Waregem | | Liège | 4:0 (2:0) | ||||||
Waregem |
Day 7 | |||||||||
JSK Slavia | | Nikolay Laskov | 2:0 | ||||||
Maritsa | | Etar | 0:1 | ||||||
Day 8 | |||||||||
Rapide Wedding | | Alemannia Berlin | 3:1 (3:0) | ||||||
Day 11 | |||||||||
Bayer 04 | | Alemannia Aachen | 2:1 (0:0) | ||||||
Leverkusen |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Bochum | 34 | 26 | 4 | 4 | 81-27 | 56 | ||
2. | Fortuna Düsseldorf | 34 | 25 | 6 | 3 | 70-26 | 56 | ||
3. | Wuppertaler SV | 34 | 24 | 7 | 3 | 81-27 | 55 | ||
4. | Fortuna Köln | 34 | 16 | 7 | 11 | 71-46 | 39 | ||
5. | Eintracht Gelsenkirchen | 34 | 17 | 5 | 12 | 62-54 | 39 | ||
6. | Alemannia Aachen | 34 | 15 | 4 | 15 | 59-58 | 34 | ||
7. | Bayer 04 | 34 | 13 | 7 | 14 | 64-62 | 33 | ||
8. | DJK Gütersloh | 34 | 14 | 5 | 15 | 49-58 | 33 | ||
9. | Preußen | 34 | 13 | 5 | 16 | 62-57 | 31 | ||
10. | Viktoria Koeln | 34 | 10 | 11 | 13 | 36-46 | 31 |
Day 6 | |||||||||
Athlético Bilbao | | Sabadell | 1:0 (1:0) | ||||||
Atlético Madrid | | Elche | 3:1 (3:0) | ||||||
Barcelona | | Español | 3:0 (2:0) | ||||||
Sporting Gijon | | Valencia | 0:1 (0:0) | ||||||
Day 10 | |||||||||
GKS | | Szombierki | 0:0 | ||||||
Legia | | Gwardia | 1:0 (0:0) | ||||||
Polonia | | Wisła | 0:0 | ||||||
ROW | | Pogoń | 0:1 (0:1) | ||||||
Stal Mielec | | Ruch | 1:2 (0:1) | ||||||
Zagłębie Walbrzych | | Zagłębie Sosnowiec | 0:0 | ||||||
Day 21 | |||||||||
Göteborg | | Djurgårdens | 1:0 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Hammarby | | Örebro | 3:1 | ||||||
Stockholm |
Day 8 | |||||||||
Rangers | | Aberdeen | 0:2 | ||||||
Glasgow | |||||||||
Hibernian | | Ayr United | 4:0 | ||||||
Edinburgh | |||||||||
Airdrieonians | | Celtic | 1:3 | ||||||
Airdrie | |||||||||
Clyde | | Cowdenbeath | 1:3 | ||||||
Rutherglen | |||||||||
Kilmarnock | | Dundee United | 2:1 | ||||||
Kilmarnock | |||||||||
Greenock Morton | | Falkirk | 0:0 | ||||||
Greenock | |||||||||
Dundee | | Hearts | 1:0 | ||||||
Dundee | |||||||||
Dunfermline Athletic | | Motherwell | 0:1 | ||||||
Dunfermline | |||||||||
St. Johnstone | | St. Mirren | 2:0 | ||||||
Perth |
Day 8 | |||||||||
São Paulo | | Grêmio | 0:0 | ||||||
Vasco da Gama | | Santos | 5:1 | ||||||
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |