04.09.1969 < | Football matches for 5.09.1969 | > 06.09.1969 |
Day 7 | |||||||||
Neftchi | | Shakhtyor | 0:0 | ||||||
Baku | |||||||||
Chernomorets | | Torpedo Kutaisi | 1:0 (0:0) | ||||||
Odessa | |||||||||
Zarya | | Dynamo Minsk | 0:0 | ||||||
Lugansk |
Day 25 | |||||||||
17:00 | Aeroflot | | Rubin | 0:0 | |||||
Irkutsk | |||||||||
18:00 | Kalininets | | Volgar | 2:1 (0:1) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
18:00 | Tomles | | Sokol | 1:0 (1:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
18:30 | SKA Khabarovsk | | Volga Gorkiy | 5:0 (2:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
19:00 | Kuzbass | | Metallurg Kuybyshev | 1:4 (1:3) | |||||
Kemerovo | |||||||||
19:00 | Selenga | | Spartak Yoshkar-Ola | 2:2 (0:2) | |||||
Ulan-Ude |
Day 25 | |||||||||
Rassvet | | Traktor | 2:1 (1:0) | ||||||
Krasnoyarsk | |||||||||
17:30 | Irtysh | | Stroitel Ufa | 2:2 (1:1) | |||||
Omsk | |||||||||
18:00 | Dynamo Barnaul | | Volga Ulyanovsk | 4:1 (3:1) | |||||
Barnaul | |||||||||
18:30 | Luch | | Zvezda Perm | 2:0 (1:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
18:30 | SKA Chita | | Zenit | 1:1 (1:1) | |||||
Chita |
Avtomobilist Zhitomir | | Azovets | 4:0 | ||||||
Sudostroitel | | Metallist | 0:1 | ||||||
Mykolaiv | |||||||||
19:00 | Krivbass | | Stroitel Poltava | 0:1 | |||||
Kryvyi Rih |
Day 36 | |||||||||
Alga | | Politotdel | 2:1 | ||||||
Frunze | |||||||||
Dynamo Kirovabad | | Polad | 1:1 | ||||||
Zhalgiris | | Daugava | 1:0 | ||||||
Vilnius | |||||||||
Zarafshan | | Neftyanik | 1:2 | ||||||
Meshakhte | | Lokomotiv Tbilisi | 0:0 | ||||||
Tkibuli | |||||||||
Pamir | | Energetik | 1:2 | ||||||
Chkalovsk | |||||||||
17:30 | Dynamo Batumi | | Shirak | 5:1 | |||||
Batumi | |||||||||
18:30 | Vostok | | Shakhtyor Karaganda | 1:1 | |||||
Ust-Kamenogorsk | |||||||||
19:00 | Neman | | Moldova | 0:0 | |||||
Hrodna |
Znamya Truda Orehovo-Zuevo | | Saturn Ramenskoye | 0:0 | ||||||
Avangard Kolomna | | Kovrovets | 3:0 | ||||||
Kolomna |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Motor Vladimir | 32 | 16 | 10 | 6 | 45-23 | 42 | ||
2. | Gomselmash | 32 | 16 | 9 | 7 | 44-18 | 41 | ||
3. | Znamya Truda Orehovo-Zuevo | 32 | 12 | 17 | 3 | 28-13 | 41 | ||
4. | Iskra Smolensk | 32 | 13 | 14 | 5 | 42-21 | 40 | ||
5. | Avangard Kolomna | 32 | 13 | 10 | 9 | 41-29 | 36 | ||
6. | Mashinostroitel | 32 | 14 | 8 | 10 | 35-28 | 36 | ||
7. | Spartak Mogilyov | 32 | 12 | 11 | 9 | 37-23 | 35 | ||
8. | Sever | 32 | 11 | 12 | 9 | 23-21 | 34 | ||
9. | Granitas | 32 | 10 | 13 | 9 | 31-24 | 33 | ||
10. | Zveinieks | 32 | 7 | 19 | 6 | 37-31 | 33 |
Dynamo Vologda | | Metallurg Cherepovets | 1:0 (0:0) | ||||||
Vologda |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Saturn Rybinsk | 34 | 22 | 8 | 4 | 63-27 | 52 | ||
2. | Dynamo Gorkiy | 34 | 20 | 9 | 5 | 52-22 | 49 | ||
3. | Khimik Novomoskovsk | 34 | 21 | 6 | 7 | 54-24 | 48 | ||
4. | Torpedo Pavlovo | 34 | 17 | 11 | 6 | 43-26 | 45 | ||
5. | Spartak Kostroma | 34 | 14 | 14 | 6 | 44-29 | 42 | ||
6. | Energiya Cheboksary | 34 | 17 | 6 | 11 | 48-32 | 40 | ||
7. | Dynamo Vologda | 34 | 14 | 11 | 9 | 36-27 | 39 | ||
8. | Khimik Dzerzhinsk | 34 | 15 | 6 | 13 | 47-37 | 36 | ||
9. | Torpedo Lyubertsy | 34 | 13 | 10 | 11 | 40-37 | 36 | ||
10. | Torpedo Podolsk | 34 | 12 | 11 | 11 | 43-39 | 35 |
Stroitel Sochi | | Urozhay Kanevskaya | 2:1 (1:0) | ||||||
Khimmashevets | | Spartak Oryol | 4:1 | ||||||
Penza | |||||||||
Spartak Tambov | | Elta | 1:2 (1:0) | ||||||
Tambov | |||||||||
Shakhtyor Shakhty | | Energiya Novocherkassk | 2:0 | ||||||
Urozhay Krymsk | | Urozhay Korenovskaya | 0:3 | ||||||
16:30 | Spartak Saransk | | Trudovye Rezervy | 1:2 | |||||
Saransk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Tsement | 34 | 18 | 13 | 3 | 54-21 | 49 | ||
2. | Urozhay Slavyansk-na-Kubani | 34 | 17 | 10 | 7 | 45-28 | 44 | ||
3. | Stroitel Sochi | 34 | 16 | 11 | 7 | 48-29 | 43 | ||
4. | Trudovye Rezervy | 34 | 14 | 14 | 6 | 48-25 | 42 | ||
5. | Kalitva | 34 | 15 | 10 | 9 | 39-26 | 40 | ||
6. | Khimmashevets | 34 | 13 | 11 | 10 | 37-30 | 37 | ||
7. | Spartak Tambov | 34 | 15 | 7 | 12 | 43-36 | 37 | ||
8. | Spartak Oryol | 34 | 14 | 7 | 13 | 38-35 | 35 | ||
9. | Torpedo Yeysk | 34 | 10 | 14 | 10 | 28-35 | 34 | ||
10. | Progress Kamensk-Shakhtinskiy | 34 | 13 | 6 | 15 | 41-38 | 32 |
Druzhba | | Torpedo Armavir | 4:0 (2:0) | ||||||
Kord | | Avtomobilist | 2:0 (0:0) | ||||||
Tyazhmash | | Khimik Tolyatti | 1:2 | ||||||
Sunzha | | Khimik Nevinnomysk | 2:0 | ||||||
Kolos Aleksandrovskaya | | Kolos Pavlovskaya | 1:1 | ||||||
Alexandrovskoye | |||||||||
Motor Proletarskaya | | Urozhay Svetlograd | 0:1 | ||||||
Energiya | | Uralan | 0:1 (0:0) | ||||||
Volzhsky |
Neftyanik Bugulma | | Neftyanik Oktyabrskiy | 1:0 | ||||||
Neftyanik Omsk | | Torpedo Miass | 1:1 | ||||||
Uralets | | Start Verkhnyaya Salda | 0:1 (0:0) | ||||||
Nizhny Tagil | |||||||||
Shakhtyor Kumertau | | Neftyanik Salavat | 0:2 | ||||||
Zauralets | | Kauchuk | 0:3 (0:0) | ||||||
Lokomotiv Orenburg | | Burovik | 2:0 | ||||||
Orenburg | |||||||||
Kirovets | | Khimik Berezniki | 1:0 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Metallurg Zlatoust | 32 | 19 | 9 | 4 | 59-24 | 47 | ||
2. | Neftyanik Bugulma | 32 | 15 | 11 | 6 | 40-24 | 41 | ||
3. | Dynamo Kirov | 32 | 16 | 8 | 8 | 55-31 | 40 | ||
4. | Neftyanik Tumen | 32 | 13 | 13 | 6 | 27-18 | 39 | ||
5. | Neftyanik Salavat | 32 | 15 | 8 | 9 | 37-26 | 38 | ||
6. | Kauchuk | 32 | 12 | 9 | 11 | 36-31 | 33 | ||
7. | Neftyanik Omsk | 32 | 10 | 13 | 9 | 40-38 | 33 | ||
8. | Uralets | 32 | 9 | 15 | 8 | 28-26 | 33 | ||
9. | Start Verkhnyaya Salda | 32 | 11 | 9 | 12 | 25-31 | 31 | ||
10. | Torpedo Miass | 32 | 10 | 10 | 12 | 22-30 | 30 |
Day 4 | |||||||||
20:00 | Eintracht Frankfurt | | Borussia Mönchengladbach | 1:2 (0:2) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
20:00 | Duisburg | | Hannover 96 | 1:0 (0:0) | |||||
Duisburg |
Day 1 | |||||||||
Chacarita Juniors | | San Martín Tucumán | 1:1 | ||||||
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |