14.09.1968 < | Football matches for 15.09.1968 | > 16.09.1968 |
Day 31 | |||||||||
Avtomobilist | | Daugava | 0:0 | ||||||
Zhytomyr | |||||||||
Baltika | | Spartak Gomel | 1:0 (0:0) | ||||||
Kaliningrad | |||||||||
Volga Kalinin | | Metallugr Tula | 2:2 | ||||||
Kalinin | |||||||||
Karpaty | | Dynamo Leningrad | 3:1 | ||||||
Lviv | |||||||||
Krivbass | | SKA Lvov | 2:0 (1:0) | ||||||
Kryvyi Rih | |||||||||
Khimik | | Moldova | 2:2 | ||||||
Severodonetsk | |||||||||
16:00 | Neman | | SKA Kiev | 2:1 | |||||
Grodno | |||||||||
17:00 | Lokomotiv Vinnitsa | | Dynamo Tallin | 2:0 | |||||
Vinnytsia | |||||||||
19:00 | Azovets | | SKA Odessa | 2:0 | |||||
Zhdanov | |||||||||
19:00 | Zhalgiris | | Selstroy | 0:1 (0:0) | |||||
Vilnius |
Day 31 | |||||||||
Zvezda Ryazan | | Trud | 0:1 | ||||||
Ryazan | |||||||||
Lokomotiv Kherson | | Dnepr Kremenchug | 2:0 (1:0) | ||||||
Kherson | |||||||||
Metallurg Lipetsk | | Dynamo Stavropol | 0:2 | ||||||
Lipetsk | |||||||||
Shinnik | | Sokol | 0:1 (0:0) | ||||||
Yaroslavl | |||||||||
SKChF | | Metallurg Zaporozhye | 2:1 (2:1) | ||||||
Sevastopol | |||||||||
Metallist | | Kuban | 1:0 (0:0) | ||||||
Kharkiv | |||||||||
17:00 | Zvezda Kirovograd | | Avangard | 1:2 | |||||
Kirovograd | |||||||||
18:00 | Tekstilshchik | | Metallurg Kuybyshev | 0:0 | |||||
Ivanovo | |||||||||
19:00 | Rostselmash | | Spartak Nalchik | 2:1 (2:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
19:00 | Sudostroitel | | Dnepr Dnepropetrovsk | 0:0 | |||||
Mykolaiv |
Day 31 | |||||||||
Volga Gorkiy | | Stroitel Ufa | 2:1 | ||||||
Volgar | | Spartak Ordzhonikidze | 0:0 | ||||||
Astrakhan | |||||||||
Dynamo Batumi | | Dynamo Makhachkala | 0:1 | ||||||
Batumi | |||||||||
Meshakhte | | Lokomotiv Tbilisi | 0:0 | ||||||
Shirak | | Polad | 1:1 | ||||||
16:00 | Volga Ulyanovsk | | Torpedo | 2:0 (2:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
16:15 | Traktor | | Terek | 3:5 (1:2) | |||||
Volgograd | |||||||||
17:00 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Metallurg Magnitogorsk | 4:0 | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
17:00 | Rubin | | Zenit | 3:0 | |||||
Kazan | |||||||||
17:00 | Spartak Yoshkar-Ola | | Zvezda Perm | 1:1 | |||||
Yoshkar-Ola |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Uralmash | 40 | 24 | 10 | 6 | 57-19 | 58 | ||
2. | Spartak Ordzhonikidze | 40 | 19 | 12 | 9 | 53-29 | 50 | ||
3. | Dynamo Makhachkala | 40 | 17 | 16 | 7 | 30-18 | 50 | ||
4. | Volga Gorkiy | 40 | 18 | 12 | 10 | 54-28 | 48 | ||
5. | Rubin | 40 | 19 | 9 | 12 | 52-31 | 47 | ||
6. | Lokomotiv Chelyabinsk | 40 | 15 | 15 | 10 | 40-32 | 45 | ||
7. | Dynamo Batumi | 40 | 13 | 15 | 12 | 44-39 | 41 | ||
8. | Lokomotiv Tbilisi | 40 | 14 | 12 | 14 | 45-37 | 40 | ||
9. | Volgar | 40 | 13 | 14 | 13 | 46-45 | 40 | ||
10. | Zenit | 40 | 13 | 14 | 13 | 34-40 | 40 |
Day 31 | |||||||||
Aeroflot | | Zarafshan | 0:1 | ||||||
Vostok | | Metallurg Chimkent | 0:0 | ||||||
Irtysh | | Energetik | 2:2 | ||||||
Rassvet | | Stroitel Ashkhabad | 1:2 | ||||||
Selenga | | Politotdel | 2:2 | ||||||
SKA Novosibirsk | | Pamir | 1:0 | ||||||
Novosibirsk | |||||||||
SKA Chita | | Tomles | 1:1 | ||||||
17:00 | Luch | | Temp | 1:2 (1:1) | |||||
Vladivostok | |||||||||
17:30 | Shakhtyor | | Neftyanik | 0:0 | |||||
Karagandy | |||||||||
18:30 | SKA Khabarovsk | | Kuzbass | 1:0 | |||||
Khabarovsk |
Day 5 | |||||||||
Wiener Sport-Club | | GAK | 6:0 | ||||||
Wien |
Day 2 | |||||||||
Mechelen | | Beringen | 2:3 (1:0) | ||||||
Mechelen | |||||||||
Union Saint-Gilloise | | Beveren-Waas | 1:0 (1:0) | ||||||
Bruxelles | |||||||||
Beerschot | | Anderlecht | 2:1 (1:1) | ||||||
Antwerpen | |||||||||
Liège | | Racing White | 2:0 (1:0) | ||||||
Liège | |||||||||
Daring | | Standard | 0:3 (0:1) | ||||||
Bruxelles | |||||||||
Sint-Truiden | | Lierse | 1:1 (0:1) | ||||||
Sint-Truiden | |||||||||
Brugge | | La Gantoise | 3:0 (1:0) | ||||||
Brugge | |||||||||
Charleroi | | Waregem | 2:1 (2:1) | ||||||
Charleroi |
Day 5 | |||||||||
Osnabrück | | Concordia | 2:0 (1:0) | ||||||
Osnabrück | |||||||||
Arminia Hannover | | Celle | 3:2 (1:1) | ||||||
Hannover | |||||||||
Phönix | | Heider SV | 5:0 (3:0) | ||||||
Wolfsburg | | Barmbek-Uhlenhorst | 3:1 (3:0) | ||||||
Wolfsburg | |||||||||
Holstein | | Göttingen 05 | 2:2 (1:1) | ||||||
Kiel | |||||||||
Bergedorf | | Bremerhaven 93 | 2:1 (0:1) | ||||||
Hamburg | |||||||||
Sperber | | Oldenburg | 3:1 (1:1) | ||||||
Day 4 | |||||||||
Tennis Borussia | | Meteor | 9:2 (3:0) | ||||||
Berlin | |||||||||
Spandauer SV | | Staaken | 3:0 (2:0) | ||||||
Berlin | |||||||||
Neukölln | | Tasmania | 2:4 (1:3) | ||||||
Blau-Weiß | | Reinickendorfer Füchse | 0:0 | ||||||
Berlin | |||||||||
Alemannia | | Hertha Zehlendorf | 1:6 (0:5) | ||||||
Nord Berlin | | Berliner SV 1892 | 2:5 (0:3) | ||||||
Day 5 | |||||||||
Rot-Weiß Essen | | Viktoria | 2:0 (0:0) | ||||||
Essen | |||||||||
Wuppertaler SV | | Arminia Bielefeld | 2:1 (1:1) | ||||||
Wuppertal | |||||||||
Neuss | | Schwarz-Weiß | 1:2 (0:0) | ||||||
Fortuna Köln | | Hamborn 07 | 3:2 (0:1) | ||||||
Preußen | | Fortuna Düsseldorf | 1:3 (0:1) | ||||||
Münster | |||||||||
FRG_Bonner_SC | | Marl-Hüls | 3:0 (0:0) | ||||||
Eintracht Duisburg | | Bayer 04 | 0:4 (0:2) | ||||||
Duisburg | |||||||||
Eintracht Gelsenkirchen | | Bochum | 2:3 (1:2) | ||||||
Day 5 | |||||||||
Saarbrücken | | Pirmasens | 2:1 (1:1) | ||||||
Saarbrücken | |||||||||
Borussia | | Landsweiler-Reden | 4:0 (3:0) | ||||||
Neunkirchen | |||||||||
Südwest | | Alsenborn | 0:0 | ||||||
Wormatia | | Mainz 05 | 0:0 | ||||||
Worms | |||||||||
Eintracht Trier | | Homburg | 1:1 (0:0) | ||||||
Trier | |||||||||
Röchling | | Frankenthal | 1:1 (1:0) | ||||||
Völklingen | |||||||||
Weisenau-Mainz | | Speyer | 4:4 (2:0) | ||||||
Day 5 | |||||||||
Freiburger FC | | Mannheim | 4:2 (1:0) | ||||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
Regensburg | | Karlsruher | 3:0 (3:0) | ||||||
Regensburg | |||||||||
Fürth | | Hessen | 1:1 (1:1) | ||||||
Fürth | |||||||||
ESV Ingolstadt | | Opel | 2:2 (2:1) | ||||||
Ingolstadt | |||||||||
Villingen | | Darmstadt 98 | 4:3 (3:1) | ||||||
Neckarau | | Rot-Weiss Frankfurt | 3:1 (1:0) | ||||||
Day 1 | |||||||||
Elche | | Córdoba | 4:1 (1:1) | ||||||
Granada | | Sabadell | 0:1 (0:0) | ||||||
Málaga | | Deportivo La Coruna | 3:1 (1:0) | ||||||
Pontevedra | | Valencia | 2:0 (1:0) | ||||||
Real Madrid | | Español | 3:1 (2:1) | ||||||
Real Zaragoza | | Athlético Bilbao | 0:2 (0:1) | ||||||
Las Palmas | | Atlético Madrid | 2:1 (2:0) | ||||||
Day 2 | |||||||||
Sanjoanense | | Académica | 0:1 (0:1) | ||||||
São João da Madeira | |||||||||
Braga | | Benfica | 0:1 (0:0) | ||||||
Braga | |||||||||
Vitória Setubal | | Porto | 3:1 (2:0) | ||||||
Setúbal | |||||||||
Leixões | | CUF | 2:1 (2:1) | ||||||
Matosinhos | |||||||||
Atlético | | Sporting | 0:1 (0:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Belenenses | | União de Tomar | 2:2 (2:1) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Varzim | | Vitória Guimarães | 0:5 (0:2) | ||||||
Póvoa de Varzim |
Day 2 | |||||||||
Boca Juniors | | Racing Club | 0:0 | ||||||
Huracán Buenos Aires | | River Plate | 1:1 | ||||||
Huracán Bahía Blanca | | Estudiantes | 1:0 | ||||||
Independiente Rivadavia | | Los Andes | 0:0 | ||||||
Lanús | | San Martín Tucumán | 1:1 | ||||||
Vélez Sársfield | | Belgrano | 3:1 | ||||||
Cruzeiro | | Náutico | 3:0 | ||||||
Flamengo | | Santos | 0:2 | ||||||
Portuguesa | | Vasco da Gama | 0:2 | ||||||
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |