14.08.1965 < | Football matches for 15.08.1965 | > 16.08.1965 |
Day 24 | |||||||||
Lokomotiv Tbilisi | | Tekstilshchik | 4:0 | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Terek | | Trud | 1:1 | ||||||
Grozny | |||||||||
Traktor | | Uralmash | 0:0 | ||||||
17:00 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Shakhtyor | 0:0 | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
18:00 | Moldova | | Spartak | 1:0 (0:0) | |||||
Chişinău |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Spartak (Moscow) | | Dynamo (Minsk) | 2:1 aet (0:1, 1:1)* | 2:1 | |||||
Moscow |
Avtomobilist | | Baltika | 0:0 | ||||||
Leningrad | |||||||||
Zvezda Serpukhov | | Avangard Kolomna | 1:0 (0:0) | ||||||
Serpukhov | |||||||||
Saturn | | Lokomotiv Kaluga | 1:1 (1:1) | ||||||
Rybinsk | |||||||||
Metallurg Tula | | Khimik Novomoskovsk | 1:0 (1:0) | ||||||
Tula | |||||||||
Onezhets | | Zveinieks | 4:1 (2:0) | ||||||
Petrozavodsk | |||||||||
Serp i Molot | | Khimik Klin | 3:1 (1:0) | ||||||
Klin | |||||||||
17:00 | Metallurg Cherepovets | | Iskra | 0:0 | |||||
Cherepovets | |||||||||
18:00 | Tekmash | | Dynamo Bryansk | 1:3 (0:1) | |||||
Kostroma |
Rubin | | Neftyanik Bugulma | 1:2 (0:1) | ||||||
Kazan | |||||||||
Progress Zelenodolsk | | Spartak Yoshkar-Ola | 1:1 (0:0) | ||||||
Zelenodolsk | |||||||||
Neftyanik Tumen | | Znamya Truda | 3:1 (2:0) | ||||||
Tyumen |
18:00 | Sevan | | Torpedo Armavir | 3:0 (0:0) | |||||
Hoktemberyan |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sokol | 38 | 24 | 12 | 2 | 63-25 | 60 | ||
2. | Torpedo Armavir | 38 | 17 | 13 | 8 | 47-39 | 47 | ||
3. | Volgar | 38 | 18 | 8 | 12 | 70-50 | 44 | ||
4. | Torpedo Lipetsk | 38 | 14 | 16 | 8 | 34-28 | 44 | ||
5. | Trudovye Rezervy Kursk | 38 | 15 | 13 | 10 | 48-36 | 43 | ||
6. | Volga | 38 | 16 | 11 | 11 | 45-40 | 43 | ||
7. | Spartak Belgorod | 38 | 14 | 14 | 10 | 41-34 | 42 | ||
8. | Spartak Oryol | 38 | 15 | 10 | 13 | 42-34 | 40 | ||
9. | Torpedo Taganrog | 38 | 13 | 13 | 12 | 45-30 | 39 | ||
10. | Metallurg Kuybyshev | 38 | 15 | 8 | 15 | 42-45 | 38 |
Dynamo Stavropol | | Dynamo Batumi | 1:2 | ||||||
Lernagorts | | Spartak Nalchik | 2:1 (1:1) | ||||||
Kafan City Stadium | |||||||||
17:00 | Urozhay | | Kolkhida | 2:0 (0:0) | |||||
Maykop |
Torpedo Rubtsovsk | | Amur | 0:2 (0:1) | ||||||
Tsementnik | | SKA | 1:1 | ||||||
18:30 | Armeyets | | Temp | 1:1 (0:1) | |||||
Ulan-Ude |
Day 1 | |||||||||
Botev Burgas | | Cherno More | 2:0 | ||||||
Botev Vratsa | | Slavia | 4:0 | ||||||
Levski | | Dunav | 3:0 | ||||||
Spartak Varna | | Spartak Pleven | 2:1 | ||||||
Spartak Plovdiv | | Lokomotiv Sofia | 1:0 | ||||||
Spartak Sofia | | Beroe | 2:0 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Göttingen 05 | | Altona 93 | 0:1 (0:0) | ||||||
Göttingen | |||||||||
Holstein | | Bremerhaven 93 | 2:1 (1:0) | ||||||
Kiel | |||||||||
Lübeck | | Friedrichsort | 3:0 (2:0) | ||||||
Lübeck | |||||||||
Arminia Hannover | | Concordia | 0:0 | ||||||
Hannover | |||||||||
Bergedorf | | Hildesheim | 1:1 (0:1) | ||||||
Hamburg | |||||||||
Oldenburg | | Bremer SV | 3:2 (2:1) | ||||||
Oldenburg | |||||||||
Victoria Hamburg | | Osnabrück | 3:1 (3:1) | ||||||
Hamburg |
Day 1 | |||||||||
Hertha | | Gatow | 3:1 (0:0) | ||||||
Berlin | |||||||||
Tennis Borussia | | Staaken | 2:2 (2:1) | ||||||
Berlin | |||||||||
Spandauer SV | | Blau-Weiß | 4:3 (1:1) | ||||||
Berlin | |||||||||
Wacker 04 | | Tegel | 0:0 | ||||||
Berlin | |||||||||
Neukölln | | Südring | 1:2 (1:2) | ||||||
Hermsdorf | | Reinickendorfer Füchse | 5:3 (3:0) | ||||||
Lichterfelder SU | | Hertha Zehlendorf | 1:0 (0:0) | ||||||
Victoria 1889 | | Berliner SV 1892 | 0:2 (0:1) | ||||||
Day 1 | |||||||||
Rot-Weiß Essen | | Eintracht Gelsenkirchen | 2:0 (0:0) | ||||||
Essen | |||||||||
Alemannia | | Eintracht Duisburg | 3:0 (0:0) | ||||||
Aachen | |||||||||
Wuppertaler SV | | Hamborn 07 | 3:1 (2:0) | ||||||
Wuppertal | |||||||||
Preußen | | Fortuna | 0:2 (0:0) | ||||||
Münster | |||||||||
Arminia Bielefeld | | Viktoria Koeln | 5:0 (2:0) | ||||||
Bielefeld | |||||||||
Bayer 04 | | Schwarz-Weiß | 1:1 (1:0) | ||||||
Leverkusen | |||||||||
Westfalia | | Rot-Weiß Oberhausen | 1:1 (0:0) | ||||||
Herne | |||||||||
Bottrop | | Bochum | 0:1 (0:0) | ||||||
Bottrop | |||||||||
Horst-Emscher | | Marl-Hüls | 0:2 (0:1) | ||||||
Gelsenkirchen |
Day 1 | |||||||||
Kickers Offenbach | | Weiden | 2:0 (1:0) | ||||||
Offenbach am Main | |||||||||
Waldhof | | Opel | 7:2 (2:2) | ||||||
Mannheim | |||||||||
Fürth | | FSV Frankfurt | 3:1 (0:1) | ||||||
Fürth | |||||||||
Hessen | | ESV Ingolstadt | 2:2 (1:1) | ||||||
Kassel | |||||||||
Darmstadt 98 | | Mannheim | 4:2 (2:1) | ||||||
Darmstadt | |||||||||
Freiburger FC | | Pforzheim | 1:1 (1:0) | ||||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
VfR Pforzheim | | Schweinfurt 05 | 1:5 (0:3) | ||||||
Day 11 | |||||||||
Viking | | Vålerengen | 0:1 | ||||||
Lyn | | Steinkjer | 2:3 | ||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
CRB (Maceió) | | Campinense (Campina Grande) | 0:1 | 0:0 | 0:1 | ||||
Maceió |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Sampaio Correa (São Luis) | | Remo (Belém) | 1:0 | 2:5 | 3:5 | ||||
São Luís |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Atlético (Goiânia) | | Desportiva (Cariacica) | 4:0 | 0:2 | 4:2 | ||||
Goiânia |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Grêmio (Porto Alegre) | | Grêmio (Maringá) | 2:0 | 4:0 | 6:0 | ||||
Porto Alegre |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |