14.09.1963 < | Football matches for 15.09.1963 | > 16.09.1963 |
Day 1 | |||||||||
20:15 | Dukla Praha | | Valetta | 6:0 (2:0) | |||||
Praha |
Day 1 | |||||||||
HPS | | Slovan | 1:4 (0:3) | ||||||
Helsinki | |||||||||
Sliema Wanderers | | Borough United | 0:0 | ||||||
Gżira |
Volga Kalinin | | Spartak Ryazan | 1:0 (0:0) | ||||||
Kalinin | |||||||||
Traktor | | Spartak Oryol | 0:0 | ||||||
Vladimir | |||||||||
Shakhtyor Tula | | Sputnik | 4:0 (1:0) | ||||||
Tula | |||||||||
Metallurg Cherepovets | | Onezhets | 1:0 (1:0) | ||||||
Cherepovets |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Zvezda Serpukhov | 30 | 18 | 8 | 4 | 69-20 | 44 | ||
2. | Volga Kalinin | 30 | 19 | 4 | 7 | 50-33 | 42 | ||
3. | Spartak Leningrad | 30 | 15 | 7 | 8 | 44-33 | 37 | ||
4. | Trud Noginsk | 30 | 15 | 7 | 8 | 35-33 | 37 | ||
5. | Traktor | 30 | 12 | 12 | 6 | 26-23 | 36 | ||
6. | Spartak Oryol | 30 | 13 | 9 | 8 | 36-21 | 35 | ||
7. | Spartak Ryazan | 30 | 13 | 8 | 9 | 42-20 | 34 | ||
8. | Dynamo Bryansk | 30 | 13 | 8 | 9 | 44-30 | 34 | ||
9. | Trudovye Rezervy Kursk | 30 | 9 | 10 | 11 | 31-38 | 28 | ||
10. | Vympel | 30 | 10 | 7 | 13 | 32-38 | 27 |
Torpedo Armavir | | Spartak Ordzhonikidze | 2:2 | ||||||
Torpedo Taganrog | | Sokol | 1:1 | ||||||
Dynamo Stavropol | | Progress Kamensk | 1:1 | ||||||
Dynamo Makhachkala | | Spartak Nalchik | 3:1 (0:1) | ||||||
Tsement | | Shakhtyor Shakhty | 0:2 | ||||||
18:00 | Rostselmash | | Energiya Volzhskiy | 2:2 | |||||
Rostov-on-Don |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sokol | 30 | 17 | 6 | 7 | 58-33 | 40 | ||
2. | Terek | 30 | 14 | 9 | 7 | 39-23 | 37 | ||
3. | Torpedo Armavir | 30 | 16 | 5 | 9 | 40-24 | 37 | ||
4. | Shakhtyor Shakhty | 30 | 16 | 4 | 10 | 40-29 | 36 | ||
5. | Torpedo Taganrog | 30 | 14 | 6 | 10 | 36-35 | 34 | ||
6. | Energiya Volzhskiy | 30 | 11 | 11 | 8 | 33-27 | 33 | ||
7. | Spartak Ordzhonikidze | 30 | 12 | 8 | 10 | 47-39 | 32 | ||
8. | Rostselmash | 30 | 11 | 9 | 10 | 37-29 | 31 | ||
9. | Progress Kamensk | 30 | 12 | 7 | 11 | 39-31 | 31 | ||
10. | Dynamo Stavropol | 30 | 12 | 6 | 12 | 34-36 | 30 |
Khimik Kemerovo | | Angara | 0:0 | ||||||
Sudostroitel | | Volyn | 3:0 | ||||||
Dynamo Kirovabad | | Nairi | 5:2 | ||||||
Dynamo Tallin | | SKA | 1:0 | ||||||
Tallinn | |||||||||
Zveinieks | | Spartak Mogilyov | 0:0 | ||||||
Liepāja | |||||||||
Luchaferul | | Dynamo Batumi | 1:2 | ||||||
Nistrul | | Metallurg | 1:1 | ||||||
Granitas | | Dvina | 2:0 (2:0) | ||||||
Stroitel | | Dynamo Sukhumi | 0:1 | ||||||
Day 3 | |||||||||
GAK | | Stickstoff | 3:0 | ||||||
Graz GAK-Platz | |||||||||
Admira | | Wiener Sport-Club | 2:3 | ||||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
Simmering | | Schwechat | 1:3 | ||||||
Simmering Simmering-Platz |
Day 7 | |||||||||
ETO | | Ferencváros | 2:4 | ||||||
Vasas SC | | Komlói Bányász | 0:0 | ||||||
Újpesti Dózsa | | Szegedi EAC | 2:0 | ||||||
Tatabánya | | Csepel | 1:0 | ||||||
Diósgyőr | | Honvéd | 1:1 | ||||||
Dózsa | | MTK | 2:3 | ||||||
Debrecen | | Dorogi Bányász | 1:1 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Arminia Hannover | | Sankt Pauli | 0:1 | ||||||
Hannover | |||||||||
Altona 93 | | Hannover 96 | 4:1 | ||||||
Hamburg | |||||||||
Holstein | | Bergedorf | 3:0 | ||||||
Kiel | |||||||||
Osnabrück | | Victoria Hamburg | 2:2 | ||||||
Osnabrück | |||||||||
Bremerhaven 93 | | Wolfsburg | 1:2 | ||||||
Bremerhaven | |||||||||
Hildesheim | | Friedrichsort | 0:0 | ||||||
Concordia | | Lübeck | 0:2 | ||||||
Oldenburg 1894 | | Oldenburg | 3:3 | ||||||
Barmbek-Uhlenhorst | | Neumünster | 1:3 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Tennis Borussia | | Wacker 04 | 0:1 | ||||||
Berlin | |||||||||
Spandauer SV | | Tasmania | 1:1 | ||||||
Berlin | |||||||||
Blau-Weiß | | Union 06 | 3:1 | ||||||
Berlin | |||||||||
Hertha Zehlendorf | | Berliner SV 1892 | 3:0 | ||||||
Berlin | |||||||||
Reinickendorfer Füchse | | Südring | 1:0 | ||||||
Day 7 | |||||||||
Alemannia | | Hamborn 07 | 5:0 | ||||||
Aachen | |||||||||
Wuppertaler SV | | Duisburger | 4:3 | ||||||
Wuppertal | |||||||||
Fortuna | | Bottrop | 4:1 | ||||||
Düsseldorf | |||||||||
Marl-Hüls | | Rot-Weiß Essen | 1:1 | ||||||
Marl | |||||||||
Rot-Weiß Oberhausen | | Duisburg 48/99 | 3:2 | ||||||
Oberhausen | |||||||||
Borussia Mönchengladbach | | Viktoria Koeln | 0:2 | ||||||
Mönchengladbach | |||||||||
Arminia Bielefeld | | Westfalia | 2:0 | ||||||
Bielefeld | |||||||||
Bayer 04 | | Sportfreunde | 3:1 | ||||||
Leverkusen | |||||||||
Schwarz-Weiß | | Lüner SV | 2:0 | ||||||
Essen | |||||||||
Horst-Emscher | | Herten | 4:0 | ||||||
Gelsenkirchen |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Alemannia | 38 | 27 | 5 | 6 | 105-37 | 59 | ||
2. | Wuppertaler SV | 38 | 19 | 14 | 5 | 66-36 | 52 | ||
3. | Fortuna | 38 | 21 | 9 | 8 | 85-50 | 51 | ||
4. | Marl-Hüls | 38 | 20 | 8 | 10 | 56-41 | 48 | ||
5. | Viktoria Koeln | 38 | 19 | 7 | 12 | 77-53 | 45 | ||
6. | Westfalia | 38 | 16 | 11 | 11 | 69-63 | 43 | ||
7. | Rot-Weiß Oberhausen | 38 | 16 | 10 | 12 | 68-58 | 42 | ||
8. | Borussia Mönchengladbach | 38 | 17 | 7 | 14 | 71-47 | 41 | ||
9. | Duisburger | 38 | 13 | 13 | 12 | 54-55 | 39 | ||
10. | Rot-Weiß Essen | 38 | 13 | 12 | 13 | 70-64 | 38 |
Day 7 | |||||||||
Borussia Neunkirchen | | Eintracht | 5:1 | ||||||
Neunkirchen | |||||||||
Pirmasens | | Röchling | 9:0 | ||||||
Pirmasens | |||||||||
Wormatia | | Saar 05 | 2:1 | ||||||
Worms | |||||||||
Mainz 05 | | Mainz-Weisenau | 4:1 | ||||||
Mainz | |||||||||
Sportfreunde 05 | | Frankenthal | 7:1 | ||||||
Ludwigshafener SC | | Neuendorf | 5:1 | ||||||
TuRa 1882 | | Phönix | 4:1 | ||||||
Zweibrücken | | Phönix 03 | 0:1 | ||||||
Landau | | Oppau | 2:4 | ||||||
Niederlahnstein | | VfR Kaiserslautern | 0:1 | ||||||
Day 7 | |||||||||
Bayern München | | Kickers Offenbach | 1:1 | ||||||
München | |||||||||
Schwaben | | Reutlingen 05 | 4:2 | ||||||
Schweinfurt 05 | | Mannheim | 2:3 | ||||||
Schweinfurt | |||||||||
Ulm 1846 | | Augsburg | 0:4 | ||||||
Freiburger FC | | Borussia Fulda | 2:1 | ||||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
Waldhof | | Neu-Isenburg | 1:0 | ||||||
Mannheim | |||||||||
ESV Ingolstadt | | Amicitia | 3:0 | ||||||
Ingolstadt | |||||||||
Bayern Hof | | Fürth | 0:0 | ||||||
Hof | |||||||||
Pforzheim | | Hessen | 1:4 | ||||||
FSV Frankfurt | | Stuttgarter Kickers | 1:1 | ||||||
Frankfurt am Main |
Day 1 | |||||||||
Córdoba | | Real Oviedo | 2:1 (1:0) | ||||||
Pontevedra | | Real Zaragoza | 1:1 (0:0) | ||||||
Español | | Levante | 4:4 (2:2) | ||||||
Real Betis | | Sevilla | 3:1 (0:0) | ||||||
Real Madrid | | Athlético Bilbao | 3:1 (3:0) | ||||||
Real Murcia | | Atlético Madrid | 2:1 (1:1) | ||||||
Real Valladolid | | Elche | 2:2 (0:2) | ||||||
Valencia | | Barcelona | 0:0 | ||||||
Day 18 | |||||||||
AIK | | Malmö | 1:1 | ||||||
Solna | |||||||||
Degerfors | | Djurgårdens | 0:0 | ||||||
Degerfors | |||||||||
Elfsborg | | Örgryte | 0:3 | ||||||
Borås | |||||||||
Göteborg | | Örebro | 1:3 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Helsingborgs | | Halmia | 3:2 | ||||||
Helsingborg |
Day 17 | |||||||||
Argentinos Juniors | | Rosario Central | 1:1 | ||||||
Banfield | | Huracán | 2:1 | ||||||
Gimnasia y Esgrima | | Atlanta | 2:0 | ||||||
Independiente | | Racing Club | 0:4 | ||||||
River Plate | | Estudiantes | 0:0 | ||||||
San Lorenzo de Almagro | | Chacarita Juniors | 2:0 | ||||||
Vélez Sársfield | | Boca Juniors | 0:1 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Ceará (Fortaleza) | | Bahia (Salvador) | 0:1 | ||||||
Fortaleza |
Day 1 | |||||||||
Paysandu (Belém) | | Sport (Recife) | 0:1 | ||||||
Belém |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |