01.09.1961 < | Football matches for 2.09.1961 | > 03.09.1961 |
Day 2 | |||||||||
Avangard | | Spartak Moscow | 0:1 (0:1) | ||||||
Kharkov | |||||||||
Torpedo | | Spartak Yerevan | 1:1 (0:0) | ||||||
Moscow |
Day 2 | |||||||||
Moldova | | Spartak Vilnius | 3:1 (1:0) | ||||||
Kishinyov | |||||||||
Trud | | Kairat | 1:0 (1:0) | ||||||
Voronezh | |||||||||
Daugava | | Zenit | 0:2 (0:1) | ||||||
Riga | |||||||||
Kalev | | Shakhtyor | 1:0 (0:0) | ||||||
Tallin Komsomol Stadium | |||||||||
Admiralteyets | | Dynamo Moscow | 1:2 (1:1) | ||||||
Leningrad |
Lokomotiv Stalino | | Kolhospnyk Poltava | 2:2 | ||||||
18:00 | Metallurg Dnepropetrovsk | | Avangard Zheltye Vody | 0:0 | |||||
Dnipropetrovsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | SKA Odessa | 36 | 23 | 8 | 5 | 68-26 | 54 | |
2. | Trudovye Rezervy Lugansk | 36 | 22 | 7 | 7 | 56-23 | 51 | |
3. | Avangard Zheltye Vody | 36 | 16 | 12 | 8 | 41-30 | 44 | |
4. | Metallurg Zaporozhye | 36 | 15 | 12 | 9 | 50-37 | 42 | |
5. | Avangard Simferopol | 36 | 14 | 11 | 11 | 43-38 | 39 | |
6. | Shakhtyor Gorlovka | 36 | 13 | 12 | 11 | 47-46 | 38 | |
7. | Khimik Severodonetsk | 36 | 13 | 10 | 13 | 30-40 | 36 | |
8. | SKF Sevastopol | 36 | 12 | 13 | 11 | 56-46 | 37 | |
9. | Kolhospnyk Poltava | 36 | 12 | 12 | 12 | 40-39 | 36 | |
10. | Avangard Sumy | 36 | 10 | 16 | 10 | 37-44 | 36 |
Metallurg Rustavi | | Temp Sumgait | 4:2 | ||||||
Torpedo Kutaisi | | Kopet-dag | 4:0 | ||||||
Kutaisi | |||||||||
17:00 | Nairi | | Energetik | 2:1 (2:1) | |||||
Yerevan |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Torpedo Kutaisi | 30 | 22 | 2 | 6 | 49-23 | 46 | ||
2. | Shakhtyor Karaganda | 30 | 17 | 9 | 4 | 56-23 | 43 | ||
3. | Metallurg Rustavi | 30 | 17 | 7 | 6 | 45-33 | 41 | ||
4. | Kopet-dag | 30 | 17 | 4 | 9 | 52-40 | 38 | ||
5. | Nairi | 30 | 16 | 5 | 9 | 55-38 | 37 | ||
6. | Tekstilshchik Kirovabad | 30 | 16 | 3 | 11 | 43-43 | 35 | ||
7. | Energetik | 30 | 13 | 7 | 10 | 53-37 | 33 | ||
8. | Alga | 30 | 14 | 4 | 12 | 47-43 | 32 | ||
9. | Metallurg Chimkent | 30 | 10 | 10 | 10 | 54-53 | 30 | ||
10. | Temp Sumgait | 30 | 10 | 7 | 13 | 40-50 | 27 |
Day 2 | |||||||||
Wiener Neustadt | | Simmering | 1:2 | ||||||
Wiener Neustadt | |||||||||
Rapid | | Austria Wien | 1:2 | ||||||
Wien |
Day 5 | |||||||||
Sheffield United | | Aston Villa | 0:2 (0:1) | ||||||
Sheffield | |||||||||
Manchester City | | Burnley | 1:3 (1:2) | ||||||
Manchester | |||||||||
West Bromwich Albion | | Ipswich Town | 1:3 (0:2) | ||||||
West Bromwich | |||||||||
West Ham United | | Nottingham Forest | 3:2 (1:1) | ||||||
London | |||||||||
Tottenham Hotspur | | Cardiff City | 3:2 (0:1) | ||||||
London | |||||||||
Blackburn Rovers | | Wolverhampton Wanderers | 2:1 (2:0) | ||||||
Blackburn | |||||||||
Bolton Wanderers | | Arsenal | 2:1 (1:1) | ||||||
Bolton | |||||||||
Blackpool | | Manchester United | 2:3 (2:2) | ||||||
Blackpool | |||||||||
Birmingham City | | Leicester City | 1:5 (0:1) | ||||||
Birmingham | |||||||||
Chelsea | | Fulham | 0:0 | ||||||
London | |||||||||
Everton | | Sheffield Wednesday | 0:4 (0:1) | ||||||
Liverpool |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Ipswich Town | 42 | 24 | 8 | 10 | 93-67 | 56 | ||
2. | Burnley | 42 | 21 | 11 | 10 | 101-67 | 53 | ||
3. | Tottenham Hotspur | 42 | 21 | 10 | 11 | 88-69 | 52 | ||
4. | Everton | 42 | 20 | 11 | 11 | 88-54 | 51 | ||
5. | Sheffield United | 42 | 19 | 9 | 14 | 61-69 | 47 | ||
6. | Sheffield Wednesday | 42 | 20 | 6 | 16 | 72-58 | 46 | ||
7. | Aston Villa | 42 | 18 | 8 | 16 | 65-56 | 44 | ||
8. | West Ham United | 42 | 17 | 10 | 15 | 76-82 | 44 | ||
9. | West Bromwich Albion | 42 | 15 | 13 | 14 | 83-67 | 43 | ||
10. | Arsenal | 42 | 16 | 11 | 15 | 71-72 | 43 |
Brighton & Hove Albion | | Bury | 0:2 | ||||||
Hove | |||||||||
Bristol Rovers | | Sunderland | 2:3 | ||||||
Bristol | |||||||||
Leeds United | | Rotherham United | 1:3 | ||||||
Leeds | |||||||||
Luton Town | | Huddersfield Town | 3:4 | ||||||
Luton | |||||||||
Middlesbrough | | Preston North End | 1:0 | ||||||
Middlesbrough | |||||||||
Newcastle United | | Plymouth Argyle | 0:2 | ||||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
Norwich City | | Liverpool | 1:2 | ||||||
Norwich | |||||||||
Southampton | | Swansea Town | 5:1 | ||||||
Southampton | |||||||||
Stoke City | | Derby County | 1:1 | ||||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
Walsall | | Leyton Orient | 1:5 | ||||||
Walsall |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Liverpool | 42 | 27 | 8 | 7 | 99-43 | 62 | ||
2. | Leyton Orient | 42 | 22 | 10 | 10 | 69-40 | 54 | ||
3. | Sunderland | 42 | 22 | 9 | 11 | 85-50 | 53 | ||
4. | Scunthorpe United | 42 | 21 | 7 | 14 | 86-71 | 49 | ||
5. | Plymouth Argyle | 42 | 19 | 8 | 15 | 75-75 | 46 | ||
6. | Southampton | 42 | 18 | 9 | 15 | 77-62 | 45 | ||
7. | Huddersfield Town | 42 | 16 | 12 | 14 | 67-59 | 44 | ||
8. | Stoke City | 42 | 17 | 8 | 17 | 55-57 | 42 | ||
9. | Rotherham United | 42 | 16 | 9 | 17 | 70-76 | 41 | ||
10. | Preston North End | 42 | 15 | 10 | 17 | 55-57 | 40 |
Day 1 | |||||||||
La Gantoise | | Daring | 2:2 (2:1) | ||||||
Gent |
Day 15 | |||||||||
17:00 | Empor | | Chemie | 2:0 | |||||
17:00 | Motor Zwickau | | Lokomotive Stendal | 4:0 | |||||
17:00 | Wismut | | Einheit | 1:1 | |||||
17:00 | Aufbau | | Motor Jena | 1:3 | |||||
17:00 | Rotation | | Dynamo | 4:3 | |||||
17:00 | Vorwärts | | Lokomotive Leipzig | 2:2 | |||||
17:00 | Aktivist | | Turbine | 1:2 | |||||
Day 1 | |||||||||
Real Betis | | Mallorca | 0:1 (0:0) | ||||||
Real Madrid | | Elche | 3:1 (1:1) | ||||||
Day 3 | |||||||||
Metz | | Rennes | 0:1 (0:0) | ||||||
Metz | |||||||||
Saint-Étienne | | Montpellier | 1:1 (0:1) | ||||||
Saint-Étienne | |||||||||
Reims | | Lens | 4:1 (1:0) | ||||||
Reims | |||||||||
Rouen | | Lyon | 3:4 (0:2) | ||||||
Rouen | |||||||||
Stade Français | | Sochaux-Montbéliard | 1:1 (1:1) | ||||||
Monaco | | Lorraine | 1:1 (0:1) | ||||||
Monte Carlo |
Day 6 | |||||||||
Celtic | | Hibernian | 2:1 | ||||||
St. Johnstone | | Partick Thistle | 4:3 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Aberdeen | | Dundee United | 2:2 | ||||||
Dunfermline Athletic | | Motherwell | 2:0 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Dundee | | Third Lanark | 2:2 | ||||||
Rangers | | Airdrieonians | 4:1 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Hearts | | St. Mirren | 3:1 | ||||||
Kilmarnock | | Raith Rovers | 4:1 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Alloa Athletic | | Berwick Rangers | 4:4 | ||||||
Stranraer | | Stirling Albion | 3:0 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Hamilton Academical | | Stenhousemuir | 3:1 | ||||||
Montrose | | Clyde | 4:0 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Arbroath | | Brechin City | 4:1 | ||||||
East Fife | | Queen of the South | 1:0 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Dumbarton | | Cowdenbeath | 2:1 | ||||||
Falkirk | | Ayr United | 4:4 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Albion Rovers | | Morton | 3:1 | ||||||
Queen's Park | | East Stirlingshire | 7:2 | ||||||
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |