24.05.1958 < | Football matches for 25.05.1958 | > 26.05.1958 |
Day 1 | |||||||||
Taiwan | | Malaya | 2:1 | ||||||
Tokyo | |||||||||
South Vietnam | | Pakistan | 1:1 | ||||||
Tokyo |
Day 1 | |||||||||
Tatabánya | | Lokomotiv Sofia | 1:4 (0:2) | ||||||
Tatabánya | |||||||||
Ferencváros | | Radnički Beograd | 3:3 (1:3) | ||||||
Budapest | |||||||||
Dynamo Praha | | Ştiinţa | 5:3 | ||||||
Rudá Hvězda Brno | | Salgótarján | 3:0 (1:0) | ||||||
Brno | |||||||||
Partizan | | Tatran | 4:2 | ||||||
CCA Bucureşti | | MTK | 2:3 (1:1) | ||||||
Bucureşti |
Day 3 | |||||||||
Moldova | | Dynamo Tbilisi | 1:1 (0:1) | ||||||
Kishinyov |
Iskra | | Traktor Stalingrad | 0:4 (0:1) | ||||||
Kazan Lenin Stadium | |||||||||
Trudovye Rezervy Leningrad | | Energiya Volzhskiy | 2:0 (0:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Trudovye Rezervy Lipetsk | | Torpedo Taganrog | 1:3 (1:2) | ||||||
Lipetsk Stroitel Stadium | |||||||||
Dynamo Kirov | | SKVO Odessa | 0:1 (0:0) | ||||||
Kirov | |||||||||
Dynamo Ulyanovsk | | Spartak Kherson | 1:2 | ||||||
Ulyanovsk | |||||||||
Zenit | | Zvezda Kirovograd | 2:1 (0:0) | ||||||
Izhevsk | |||||||||
Torpedo Gorkiy | | Avangard Nikolayev | 2:1 (1:1) | ||||||
Gorky | |||||||||
Voronezh team | | Lokomotiv Saratov | 0:1 (0:0) | ||||||
Voronezh OSK Stadium |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | SKVO Odessa | 30 | 19 | 7 | 4 | 51-15 | 45 | ||
2. | Trudovye Rezervy Leningrad | 30 | 16 | 10 | 4 | 52-23 | 42 | ||
3. | Avangard Nikolayev | 30 | 15 | 10 | 5 | 40-26 | 40 | ||
4. | Traktor Stalingrad | 30 | 16 | 7 | 7 | 46-22 | 39 | ||
5. | Torpedo Taganrog | 30 | 17 | 4 | 9 | 40-24 | 38 | ||
6. | Torpedo Gorkiy | 30 | 12 | 10 | 8 | 48-40 | 34 | ||
7. | Lokomotiv Saratov | 30 | 13 | 7 | 10 | 48-39 | 33 | ||
8. | Voronezh team | 30 | 13 | 5 | 12 | 45-35 | 31 | ||
9. | Dynamo Kirov | 30 | 13 | 4 | 13 | 52-41 | 30 | ||
10. | Zenit | 30 | 12 | 5 | 13 | 36-32 | 29 |
Avangard Simferopol | | Trudovye Rezervy Kursk | 4:0 (1:0) | ||||||
Simferopol | |||||||||
Avangard Kharkov | | Raketa | 2:1 (1:1) | ||||||
Kharkiv | |||||||||
Kolhospnyk Poltava | | Trudovye Rezervy Lugansk | 2:0 (1:0) | ||||||
Poltava | |||||||||
Kolhospnyk Cherkassy | | Metallurg Zaporozhye | 0:3 | ||||||
Cherkasy | |||||||||
Khimik Yaroslavl | | Khimik Dneprodzerzhinsk | 3:0 (2:0) | ||||||
Yaroslavl | |||||||||
SKChF | | Trud Stalinogorsk | 2:0 | ||||||
Sevastopol SKChF Stadium | |||||||||
16:00 | Rostselmash | | Znamya Truda | 3:0 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | SKChF | 30 | 16 | 9 | 5 | 52-23 | 41 | ||
2. | Metallurg Zaporozhye | 30 | 17 | 5 | 8 | 55-29 | 39 | ||
3. | Rostselmash | 30 | 18 | 3 | 9 | 62-35 | 39 | ||
4. | Trud Stalinogorsk | 30 | 16 | 4 | 10 | 37-36 | 36 | ||
5. | Tekstilshchik | 30 | 15 | 5 | 10 | 36-29 | 35 | ||
6. | Trudovye Rezervy Lugansk | 30 | 12 | 10 | 8 | 35-26 | 34 | ||
7. | Kolhospnyk Poltava | 30 | 12 | 10 | 8 | 32-27 | 34 | ||
8. | Khimik Yaroslavl | 30 | 14 | 6 | 10 | 41-37 | 34 | ||
9. | Metallurg Dnepropetrovsk | 30 | 14 | 5 | 11 | 52-45 | 33 | ||
10. | Znamya Truda | 30 | 11 | 9 | 10 | 34-51 | 31 |
Baltika | | Trud Glukhovo | 1:1 (1:1) | ||||||
Kaliningrad | |||||||||
Dynamo Tallin | | Daugava | 4:1 | ||||||
Tallinn | |||||||||
Lokomotiv Vinnitsa | | Kolhospnyk Rovno | 1:1 (0:0) | ||||||
Vinnytsia | |||||||||
Spartak Vilnius | | Volga Kalinin | 1:0 | ||||||
Vilnius | |||||||||
Spartak Minsk | | LTI | 2:0 (1:0) | ||||||
Minsk | |||||||||
Spartak Uzhgorod | | SKVO Kiev | 0:1 | ||||||
Uzhgorod |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | SKVO Lvov | 30 | 18 | 7 | 5 | 45-26 | 43 | ||
2. | Spartak Minsk | 30 | 18 | 5 | 7 | 56-25 | 41 | ||
3. | Lokomotiv Vinnitsa | 30 | 14 | 7 | 9 | 42-37 | 35 | ||
4. | Spartak Uzhgorod | 30 | 11 | 13 | 6 | 36-33 | 35 | ||
5. | Spartak Stanislav | 30 | 13 | 7 | 10 | 43-34 | 33 | ||
6. | Trud Glukhovo | 30 | 11 | 11 | 8 | 32-29 | 33 | ||
7. | Dynamo Tallin | 30 | 10 | 12 | 8 | 44-37 | 32 | ||
8. | SKVO Kiev | 30 | 11 | 9 | 10 | 44-38 | 31 | ||
9. | Urozhay Minsk | 30 | 9 | 13 | 8 | 33-31 | 31 | ||
10. | Spartak Vilnius | 30 | 9 | 11 | 10 | 31-31 | 29 |
Kuban | | SKVO Rostov-on-Don | 1:1 (0:0) | ||||||
Krasnodar | |||||||||
Metallurg Stalingrad | | Shakhtyor Kadiyevka | 0:3 (0:1) | ||||||
Stalingrad | |||||||||
Spartak Stavropol | | Shakhtyor Shakhty | 2:0 (1:0) | ||||||
Stavropol | |||||||||
Temp | | Spartak Yerevan | 1:1 (0:0) | ||||||
Makhachkala | |||||||||
Terek | | Shirak | 2:1 (1:0) | ||||||
Grozny | |||||||||
Trud Astrakhan | | Lokomotiv Artyomovsk | 0:1 (0:0) | ||||||
Astrakhan | |||||||||
SKVO Tbilisi | | Neftyanik | 3:1 | ||||||
Tbilisi |
Lokomotiv Chelyabinsk | | Mashinostroitel | 2:3 (2:1) | ||||||
Chelyabinsk | |||||||||
Metallurg Magnitogorsk | | Devon | 4:4 (1:2) | ||||||
Magnitogorsk | |||||||||
Pakhtakor | | Kolkhozchy | 2:0 | ||||||
Toshkent | |||||||||
Khimik Berezniki | | Zvezda Perm | 0:1 | ||||||
Berezniki | |||||||||
Khosilot | | Pamir | 1:2 (1:0) | ||||||
Stalinabad | |||||||||
Shakhtyor Karaganda | | Kairat | 0:3 (0:2) | ||||||
Karaganda | |||||||||
SKVO Sverglovsk | | Metallurg Nizhniy Tagil | 4:0 (1:0) | ||||||
Sverdlovsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | SKVO Sverglovsk | 30 | 23 | 5 | 2 | 79-19 | 51 | ||
2. | Kairat | 30 | 20 | 5 | 5 | 62-20 | 45 | ||
3. | Zvezda Perm | 30 | 18 | 7 | 5 | 52-22 | 43 | ||
4. | Pakhtakor | 30 | 14 | 10 | 6 | 55-33 | 38 | ||
5. | Lokomotiv Chelyabinsk | 30 | 14 | 9 | 7 | 55-36 | 37 | ||
6. | Mashinostroitel | 30 | 15 | 5 | 10 | 52-38 | 35 | ||
7. | Devon | 30 | 9 | 12 | 9 | 43-45 | 30 | ||
8. | Trudovye Rezervy Tashkent | 30 | 10 | 9 | 11 | 41-42 | 29 | ||
9. | Kolkhozchy | 30 | 12 | 4 | 14 | 44-44 | 28 | ||
10. | Metallurg Magnitogorsk | 30 | 9 | 10 | 11 | 49-50 | 28 |
Lokomotiv Krasnoyarsk | | Energiya Irkutsk | 0:0 | ||||||
Metallurg Stalinsk-Kuznetsk | | Lokomotiv Svobodny | 1:1 (0:0) | ||||||
Stalinsk | |||||||||
Sibselmash | | Lokomotiv Ulan-Ude | 1:1 | ||||||
Tomich | | Luch | 2:0 | ||||||
Khimik Kemerovo | | SKVO Chita | 0:3 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | SKVO Khabarovsk | 26 | 14 | 7 | 5 | 47-29 | 35 | ||
2. | Tomich | 26 | 13 | 7 | 6 | 47-29 | 33 | ||
3. | Urozhay Barnaul | 26 | 14 | 5 | 7 | 47-32 | 33 | ||
4. | Sibselmash | 26 | 11 | 8 | 7 | 43-28 | 30 | ||
5. | Luch | 26 | 12 | 5 | 9 | 39-28 | 29 | ||
6. | Energiya Irkutsk | 26 | 11 | 7 | 8 | 39-34 | 29 | ||
7. | Khimik Kemerovo | 26 | 13 | 3 | 10 | 43-42 | 29 | ||
8. | Lokomotiv Komsomolsk-na-Amure | 26 | 10 | 7 | 9 | 40-33 | 27 | ||
9. | Lokomotiv Krasnoyarsk | 26 | 8 | 8 | 10 | 37-40 | 24 | ||
10. | Irtysh | 26 | 8 | 7 | 11 | 41-41 | 23 |
Day 34 | |||||||||
Alessandria | | Udinese | 1:2 | ||||||
Fiorentina | | Padova | 6:1 | ||||||
Vicenza | | Napoli | 4:0 | ||||||
Lazio | | Hellas Verona | 4:0 | ||||||
Milan | | Genoa | 1:5 | ||||||
SPAL | | Atalanta | 2:1 | ||||||
Sampdoria | | Torino | 4:0 | ||||||
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |