08.10.1955 < | Football matches for 9.10.1955 | > 10.10.1955 |
Romania | | Bulgaria | 1:1 (1:0) | ||||||
Bucureşti | |||||||||
Switzerland | | France | 1:2 (0:1) | ||||||
Basel |
Day 22 | |||||||||
Zenit | | Krylya Sovetov | 2:2 (0:1) | ||||||
Leningrad |
Daugava | | Pishchevik Odessa | 0:1 (0:0) | ||||||
Rīga | |||||||||
Dynamo Tallin | | Burevestnik | 1:3 (0:2) | ||||||
Tallinn | |||||||||
Krasnoye Znamya | | ODO Kiev | 0:2 (0:2) | ||||||
Ivanovo | |||||||||
Lokomotiv | | ODO Lvov | 2:0 | ||||||
Kharkiv | |||||||||
Metallurg Dnepropetrovsk | | Spartak Uzhgorod | 2:0 (0:0) | ||||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
Metallurg Zaporozhye | | Stupino team | 3:1 (2:0) | ||||||
Zaporizhia |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Burevestnik | 30 | 20 | 6 | 4 | 86-46 | 46 | ||
2. | Spartak Kalinin | 30 | 16 | 5 | 9 | 48-31 | 37 | ||
3. | ODO Kiev | 30 | 14 | 8 | 8 | 44-27 | 36 | ||
4. | Spartak Vilnius | 30 | 13 | 10 | 7 | 40-29 | 36 | ||
5. | Krasnoye Znamya | 30 | 13 | 10 | 7 | 43-33 | 36 | ||
6. | Stupino team | 30 | 13 | 6 | 11 | 48-35 | 32 | ||
7. | ODO Lvov | 30 | 13 | 6 | 11 | 47-40 | 32 | ||
8. | Metallurg Zaporozhye | 30 | 13 | 6 | 11 | 37-33 | 32 | ||
9. | Lokomotiv | 30 | 12 | 6 | 12 | 48-34 | 30 | ||
10. | Metallurg Dnepropetrovsk | 30 | 14 | 2 | 14 | 53-47 | 30 |
Spartak Tashkent | | Neftyanik Krasnodar | 1:0 (0:0) | ||||||
Toshkent Spartak Stadium | |||||||||
Torpedo Rostov-on-Don | | Avangard Sverdlovsk | 1:0 (1:0) | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Torpedo Stalingrad | | Torpedo Gorkiy | 4:0 | ||||||
Stalingrad | |||||||||
Urozhay | | Voronezh team | 2:2 (0:1) | ||||||
Almaty | |||||||||
Zenit | | Energiya | 2:0 | ||||||
Kaliningrad |
Day 7 | |||||||||
GAK | | First Vienna | 3:3 | ||||||
Graz GAK-Platz | |||||||||
Admira | | Austria Wien | 0:2 | ||||||
Wien Jedlesee II | |||||||||
FC Wien | | Sturm | 0:1 | ||||||
Wien FC Wien-Platz | |||||||||
Wiener Sport-Club | | Wacker | 0:3 | ||||||
Wien |
Day 5 | |||||||||
La Gantoise | | Standard | 3:3 | ||||||
Day 26 | |||||||||
Spartak Pleven | | Zavod 12 | 1:0 | ||||||
Day 20 | |||||||||
DNA | | VMS | 2:0 | ||||||
Day 6 | |||||||||
14:30 | Fortschritt | | Vorwärts | 0:0 | |||||
14:30 | Rotation Babelsberg | | Chemie | 3:1 | |||||
14:30 | Dynamo | | Empor | 1:2 | |||||
14:30 | Motor | | Lokomotive Leipzig | 3:2 | |||||
14:30 | Lokomotive Stendal | | Aktivist | 3:2 | |||||
14:30 | Rotation Leipzig | | Einheit | 2:2 | |||||
14:30 | Turbine | | Wismut | 2:0 | |||||
Day 5 | |||||||||
Athlético Bilbao | | Las Palmas | 5:0 (4:0) | ||||||
Atlético Madrid | | Sevilla | 4:1 (2:0) | ||||||
Leonesa | | Valencia | 3:0 (2:0) | ||||||
Deportivo La Coruna | | Alavés | 5:3 (2:2) | ||||||
Hércules | | Barcelona | 2:3 (0:1) | ||||||
Español | | Celta de Vigo | 6:1 (2:0) | ||||||
Real Murcia | | Real Valladolid | 0:1 (0:0) | ||||||
Real Sociedad | | Real Madrid | 1:0 (1:0) | ||||||
Day 8 | |||||||||
Viking | | Vålerengen | 1:2 | ||||||
Brann | | Odd | 6:2 | ||||||
Larvik | | Varegg | 2:0 | ||||||
Rapid | | Sandefjord | 0:1 | ||||||
Day 8 | |||||||||
Asker | | Kvik | 9:0 | ||||||
Ranheim | | Lillestrøm | 4:0 | ||||||
Skeid | | Sarpsborg | 1:1 | ||||||
Fredrikstad | | Frigg | 2:0 | ||||||
Day 9 | |||||||||
Degerfors | | Göteborg | 0:0 | ||||||
Degerfors | |||||||||
Halmstad | | Djurgårdens | 3:2 | ||||||
Halmstad | |||||||||
Hammarby | | Helsingborgs | 1:0 | ||||||
Solna | |||||||||
Malmö | | Norrby | 5:1 | ||||||
Malmö | |||||||||
Sandvikens | | Norrköping | 1:3 | ||||||
Sandviken |
Day 20 | |||||||||
Boca Juniors | | Independiente | 2:1 | ||||||
Gimnasia y Esgrima | | Newell's Old Boys | 4:2 | ||||||
Racing Club | | Lanús | 3:2 | ||||||
River Plate | | Huracán | 2:1 | ||||||
Rosario Central | | Chacarita Juniors | 3:2 | ||||||
San Lorenzo de Almagro | | Estudiantes | 1:0 | ||||||
Tigre | | Ferro Carril Oeste | 5:3 | ||||||
Vélez Sársfield | | Platense | 3:1 | ||||||
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |