14.11.1953 < | Football matches for 15.11.1953 | > 16.11.1953 |
Day 14 | |||||||||
Austria Wien | | Wacker | 0:0 | ||||||
Wien | |||||||||
LASK | | Simmering | 1:1 | ||||||
Linz LASK-Platz | |||||||||
Sturm | | Wiener Sport-Club | 2:1 | ||||||
Graz | |||||||||
Rapid | | GAK | 4:1 | ||||||
Wien |
Day 10 | |||||||||
15:00 | Turbine Erfurt | | Motor Zwickau | 5:2 | |||||
15:00 | Chemie | | Wismut | 3:2 | |||||
15:00 | Stahl | | Dynamo | 3:0 | |||||
15:00 | Rotation Dresden | | Fortschritt | 1:1 | |||||
15:00 | Aktivist | | Einheit Ost | 2:1 | |||||
15:00 | Empor | | Turbine Halle | 1:0 | |||||
15:00 | Rotation Babelsberg | | Lokomotive | 2:0 | |||||
Day 9 | |||||||||
Athlético Bilbao | | Barcelona | 2:1 (2:0) | ||||||
Atlético Osasuna | | Atlético Madrid | 3:1 (2:1) | ||||||
Valencia | | Real Jaén | 4:0 (2:0) | ||||||
Real Santander | | Sevilla | 2:1 (1:1) | ||||||
Español | | Real Gijón | 3:0 (1:0) | ||||||
Celta de Vigo | | Real Valladolid | 2:1 (1:0) | ||||||
Real Madrid | | Real Sociedad | 1:1 (0:1) | ||||||
Real Oviedo | | Deportivo La Coruna | 0:1 (0:0) | ||||||
Day 7 | |||||||||
Atlético | | Académica | 1:1 (1:1) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Vitória Guimarães | | Barreirense | 3:0 (2:0) | ||||||
Guimarães | |||||||||
Oriental | | Benfica | 0:0 | ||||||
Boavista | | Porto | 0:6 (0:1) | ||||||
Vitória Setubal | | Lusitano | 2:0 (1:0) | ||||||
Covilhã | | Braga | 2:4 (1:1) | ||||||
Belenenses | | Sporting | 2:0 (1:0) | ||||||
Day 12 | |||||||||
Marseille | | Strasbourg | 5:1 | ||||||
Lorraine | | Reims | 1:0 | ||||||
Sete | | Sochaux-Montbéliard | 0:0 | ||||||
Stade Français | | Lille | 0:0 | ||||||
Roubaix | | Le Havre | 3:1 | ||||||
Toulouse | | Metz | 0:0 | ||||||
Nice | | Saint-Étienne | 5:2 | ||||||
Nîmes | | Bordeaux | 2:0 | ||||||
Lens | | Monaco | 0:0 | ||||||
Day 29 | |||||||||
Banfield | | Vélez Sársfield | 3:3 | ||||||
Boca Juniors | | Independiente | 1:3 | ||||||
Estudiantes | | River Plate | 0:2 | ||||||
Ferro Carril Oeste | | Lanús | 0:4 | ||||||
Huracán | | Rosario Central | 5:1 | ||||||
Newell's Old Boys | | San Lorenzo de Almagro | 0:1 | ||||||
Platense | | Gimnasia y Esgrima | 4:3 | ||||||
Racing Club | | Chacarita Juniors | 3:1 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | River Plate | 30 | 18 | 7 | 5 | 60-36 | 43 | ||
2. | Vélez Sársfield | 30 | 13 | 13 | 4 | 53-35 | 39 | ||
3. | Racing Club | 30 | 16 | 7 | 7 | 53-40 | 39 | ||
4. | Independiente | 30 | 14 | 7 | 9 | 52-47 | 35 | ||
5. | San Lorenzo de Almagro | 30 | 15 | 4 | 11 | 55-36 | 34 | ||
6. | Gimnasia y Esgrima | 30 | 13 | 6 | 11 | 55-43 | 32 | ||
7. | Rosario Central | 30 | 10 | 8 | 12 | 43-51 | 28 | ||
8. | Chacarita Juniors | 30 | 9 | 10 | 11 | 35-38 | 28 | ||
9. | Boca Juniors | 30 | 11 | 6 | 13 | 41-37 | 28 | ||
10. | Lanús | 30 | 11 | 5 | 14 | 44-45 | 27 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
17:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
20:45 | |
20:45 | |
20:45 | |
21:15 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
7:1 | |
2:0 | |
3:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
0:4 | |
3:1 | |
2:1 | |
0:0 | |
0:3 | |
5:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:3 | |
0:4 | |
2:0 | |
3:2 | |
1:0 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:0 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
Just finished
27.06.2023 – 01.06.2024
06.02.2024 – 01.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |