USSR, second group A 1966Group 1 |
Total | Home | Away | |||||||||||||||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | W | D | L | F-A | P | W | D | L | F-A | P | |||||
1. | Zhalgiris | 32 | 18 | 7 | 7 | 45 - 23 | 43 | 12 | 3 | 1 | 27 - 6 | 27 | 6 | 4 | 6 | 18 - 17 | 16 | ||||
2. | Tekstilshchik | 32 | 13 | 15 | 4 | 52 - 26 | 41 | 7 | 7 | 2 | 29 - 13 | 21 | 6 | 8 | 2 | 23 - 13 | 20 | ||||
3. | Kuban | 32 | 15 | 9 | 8 | 46 - 19 | 39 | 10 | 5 | 1 | 33 - 5 | 25 | 5 | 4 | 7 | 13 - 14 | 14 | ||||
4. | Dynamo Kirovabad | 32 | 12 | 15 | 5 | 35 - 17 | 39 | 8 | 5 | 3 | 25 - 11 | 21 | 4 | 10 | 2 | 10 - 6 | 18 | ||||
5. | Rubin | 32 | 15 | 9 | 8 | 32 - 23 | 39 | 6 | 7 | 3 | 17 - 11 | 19 | 9 | 2 | 5 | 15 - 12 | 20 | ||||
6. | Daugava | 32 | 13 | 10 | 9 | 43 - 32 | 36 | 9 | 3 | 4 | 31 - 14 | 21 | 4 | 7 | 5 | 12 - 18 | 15 | ||||
7. | Lokomotiv Tbilisi | 32 | 12 | 12 | 8 | 43 - 38 | 36 | 8 | 6 | 2 | 25 - 12 | 22 | 4 | 6 | 6 | 18 - 26 | 14 | ||||
8. | Terek | 32 | 11 | 11 | 10 | 26 - 28 | 33 | 6 | 5 | 5 | 14 - 14 | 17 | 5 | 6 | 5 | 12 - 14 | 16 | ||||
9. | Dynamo Batumi | 32 | 12 | 8 | 12 | 35 - 36 | 32 | 9 | 4 | 3 | 26 - 13 | 22 | 3 | 4 | 9 | 9 - 23 | 10 | ||||
10. | Spartak Nalchik | 32 | 12 | 8 | 12 | 26 - 33 | 32 | 10 | 2 | 4 | 17 - 14 | 22 | 2 | 6 | 8 | 9 - 19 | 10 | ||||
11. | Rostselmash | 32 | 8 | 13 | 11 | 37 - 42 | 29 | 6 | 6 | 4 | 24 - 15 | 18 | 2 | 7 | 7 | 13 - 27 | 11 | ||||
12. | Traktor | 32 | 10 | 9 | 13 | 31 - 37 | 29 | 7 | 5 | 4 | 22 - 12 | 19 | 3 | 4 | 9 | 9 - 25 | 10 | ||||
13. | Dynamo Stavropol | 32 | 8 | 11 | 13 | 24 - 32 | 27 | 5 | 7 | 4 | 14 - 9 | 17 | 3 | 4 | 9 | 10 - 23 | 10 | ||||
14. | Baltika | 32 | 8 | 10 | 14 | 20 - 32 | 26 | 5 | 6 | 5 | 10 - 10 | 16 | 3 | 4 | 9 | 10 - 22 | 10 | ||||
15. | Spartak Gomel | 32 | 7 | 12 | 13 | 16 - 29 | 26 | 5 | 8 | 3 | 9 - 7 | 18 | 2 | 4 | 10 | 7 - 22 | 8 | ||||
16. | Shirak | 32 | 7 | 8 | 17 | 25 - 55 | 22 | 6 | 5 | 5 | 18 - 15 | 17 | 1 | 3 | 12 | 7 - 40 | 5 | ||||
17. | Dynamo Tallin | 32 | 4 | 7 | 21 | 16 - 50 | 15 | 4 | 3 | 9 | 11 - 19 | 11 | 0 | 4 | 12 | 5 - 31 | 4 |
Points system: 2 for win, 1 for draw, 0 for loss
21.10.1966 | Dynamo Tallin | | Baltika | 0:0 | |||
Tallinn |
16.10.1966 | Baltika | | Rubin | 0:1 (0:0) | |||
Kaliningrad |
11.10.1966 | Zhalgiris | | Baltika | 1:0 | |||
Vilnius |
06.10.1966 | Traktor | | Baltika | 0:1 (0:0) | |||
Volgograd |
30.09.1966 | Baltika | | Tekstilshchik | 0:2 | |||
Kaliningrad |
24.09.1966 | Baltika | | Spartak Gomel | 1:0 (1:0) | |||
Kaliningrad |
27.09.1966 | Baltika | | Daugava | 0:1 | |||
Kaliningrad |
07.09.1966 | Rostselmash | | Baltika | 3:1 (1:0) | |||
Rostov-on-Don |
31.08.1966 | Kuban | | Baltika | 1:0 | |||
Krasnodar |
22.08.1966 | Dynamo Batumi | | Baltika | 3:3 | |||
Batumi |
16.08.1966 | Lokomotiv Tbilisi | | Baltika | 2:3 (2:2) | |||
Tbilisi |
10.08.1966 | Shirak | | Baltika | 1:0 | |||
Leninakan |
03.08.1966 | Baltika | | Terek | 0:1 | |||
Kaliningrad |
29.07.1966 | Baltika | | Dynamo Kirovabad | 0:0 | |||
Kaliningrad |
25.07.1966 | Baltika | | Dynamo Stavropol | 1:2 | |||
Kaliningrad |
15.07.1966 | Baltika | | Spartak Nalchik | 0:0 | |||
Kaliningrad |
10.07.1966 | Baltika | | Dynamo Tallin | 2:1 | |||
Kaliningrad |
03.07.1966 | Rubin | | Baltika | 0:1 (0:1) | |||
Kazan |
28.06.1966 | Baltika | | Zhalgiris | 0:0 | |||
Kaliningrad |
23.06.1966 | Baltika | | Traktor | 2:0 | |||
Kaliningrad |
15.06.1966 | Tekstilshchik | | Baltika | 0:0 | |||
Ivanovo |
10.06.1966 | Spartak Gomel | | Baltika | 1:0 (0:0) | |||
Gomel |
23.05.1966 | Baltika | | Rostselmash | 1:0 (0:0) | |||
Kaliningrad |
18.05.1966 | Baltika | | Kuban | 1:0 | |||
Kaliningrad |
13.05.1966 | Baltika | | Dynamo Batumi | 0:0 | |||
Kaliningrad |
08.05.1966 | Baltika | | Lokomotiv Tbilisi | 1:1 | |||
Kaliningrad |
02.05.1966 | Baltika | | Shirak | 1:1 | |||
Kaliningrad |
27.04.1966 | Terek | | Baltika | 2:0 | |||
Grozny |
22.04.1966 | Dynamo Kirovabad | | Baltika | 1:1 | |||
Kirovabad |
17.04.1966 | Dynamo Stavropol | | Baltika | 3:0 | |||
Stavropol |
12.04.1966 | Spartak Nalchik | | Baltika | 1:0 (1:0) | |||
Nalchik |
Now in database:
|
09.06.2024 current 1/16 finals of the Belarusian Cup 2024/25 added |
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
14:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
20:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
15:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
15:30 | |
16:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
18:45 | |
20:45 | |
19:14 | |
20:00 | |
19:30 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
20:30 | |
19:30 | |
21:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
20:05 | |
17:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:45 | |
20:00 | |
20:15 | |
20:45 | |
19:00 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:30 | |
Local time | |
1:1 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:1 | |
0:0 | |
1:6 | |
0:3 | |
1:3 | |
1:3 | |
2:3 | |
1:3 | |
1:0 | |
4:0 | |
1:3 | |
1:0 | |
0:0 | |
1:3 | |
1:2 | |
0:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
4:2 | |
0:0 | |
2:5 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |