Russia 2001, Second divisionEast |
Total | Home | Away | |||||||||||||||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | W | D | L | F-A | P | W | D | L | F-A | P | |||||
1. | SKA-Energiya | 28 | 20 | 5 | 3 | 57 - 15 | 65 | PO | 13 | 0 | 1 | 33 - 3 | 39 | 7 | 5 | 2 | 24 - 12 | 26 | |||
2. | Metallurg-ZAPSIB | 28 | 16 | 8 | 4 | 39 - 17 | 56 | 10 | 4 | 0 | 28 - 7 | 34 | 6 | 4 | 4 | 11 - 10 | 22 | ||||
3. | FK Tyumen | 28 | 17 | 4 | 7 | 49 - 25 | 55 | 10 | 2 | 2 | 26 - 8 | 32 | 7 | 2 | 5 | 23 - 17 | 23 | ||||
4. | Kuzbass-Dynamo | 28 | 15 | 7 | 6 | 45 - 21 | 52 | 13 | 1 | 0 | 33 - 5 | 40 | 2 | 6 | 6 | 12 - 16 | 12 | ||||
5. | Chkalovets-1936 | 28 | 12 | 11 | 5 | 36 - 21 | 47 | 10 | 4 | 0 | 29 - 10 | 34 | 2 | 7 | 5 | 7 - 11 | 13 | ||||
6. | Irtysh | 28 | 11 | 10 | 7 | 29 - 20 | 43 | 7 | 4 | 3 | 18 - 10 | 25 | 4 | 6 | 4 | 11 - 10 | 18 | ||||
7. | Sibiryak | 28 | 10 | 8 | 10 | 24 - 29 | 38 | 6 | 4 | 4 | 14 - 11 | 22 | 4 | 4 | 6 | 10 - 18 | 16 | ||||
8. | Luch | 28 | 9 | 10 | 9 | 31 - 29 | 37 | 7 | 5 | 2 | 16 - 5 | 26 | 2 | 5 | 7 | 15 - 24 | 11 | ||||
9. | Okean | 28 | 9 | 7 | 12 | 29 - 43 | 34 | 7 | 3 | 4 | 17 - 12 | 24 | 2 | 4 | 8 | 12 - 31 | 10 | ||||
10. | Dynamo Barnaul | 28 | 10 | 2 | 16 | 34 - 38 | 32 | 10 | 1 | 3 | 29 - 10 | 31 | 0 | 1 | 13 | 5 - 28 | 1 | ||||
11. | Chkalovets-Olimpik | 28 | 9 | 4 | 15 | 30 - 46 | 31 | 7 | 4 | 3 | 19 - 17 | 25 | 2 | 0 | 12 | 11 - 29 | 6 | ||||
12. | Selenga | 28 | 8 | 6 | 14 | 23 - 43 | 30 | 6 | 6 | 2 | 16 - 12 | 24 | 2 | 0 | 12 | 7 - 31 | 6 | ||||
13. | Amur-Energiya | 28 | 6 | 10 | 12 | 32 - 41 | 28 | 5 | 8 | 1 | 20 - 10 | 23 | 1 | 2 | 11 | 12 - 31 | 5 | ||||
14. | Zvezda | 28 | 8 | 3 | 17 | 22 - 43 | 27 | 7 | 1 | 6 | 16 - 15 | 22 | 1 | 2 | 11 | 6 - 28 | 5 | ||||
15. | Shakhtyor Prokopievsk | 28 | 1 | 3 | 24 | 14 - 63 | 6 | 1 | 2 | 11 | 11 - 34 | 5 | 0 | 1 | 13 | 3 - 29 | 1 |
Points system: 3 for win, 1 for draw, 0 for loss
09.10.2001 | SKA-Energiya | | Luch | 4:0 (1:0) | |||
Khabarovsk |
06.10.2001 | Okean | | SKA-Energiya | 1:1 (1:1) | |||
Nakhodka |
26.09.2001 19:00 | Chkalovets-1936 | | SKA-Energiya | 1:1 (0:0) | |||
Novosibirsk |
18.09.2001 18:00 | SKA-Energiya | | Shakhtyor Prokopievsk | 1:0 (0:0) | |||
Khabarovsk |
15.09.2001 18:00 | SKA-Energiya | | Kuzbass-Dynamo | 0:1 (0:0) | |||
Khabarovsk |
08.09.2001 | Sibiryak | | SKA-Energiya | 1:3 (0:1) | |||
Bratsk |
05.09.2001 19:00 | Novosibirsk-Olimpik | | SKA-Energiya | 1:4 (0:2) | |||
Novosibirsk |
28.08.2001 19:00 | SKA-Energiya | | Dynamo Barnaul | 5:1 (3:0) | |||
Khabarovsk |
25.08.2001 19:00 | SKA-Energiya | | Metallurg-ZAPSIB | 2:0 (2:0) | |||
Khabarovsk |
18.08.2001 17:00 | FK Tyumen | | SKA-Energiya | 0:0 | |||
Tyumen |
15.08.2001 18:00 | Irtysh | | SKA-Energiya | 1:1 (0:0) | |||
Omsk |
08.08.2001 19:00 | SKA-Energiya | | Selenga | 3:0 (1:0) | |||
Khabarovsk |
05.08.2001 19:00 | SKA-Energiya | | Zvezda | 3:0 (2:0) | |||
Khabarovsk |
29.07.2001 19:00 | SKA-Energiya | | Amur-Energiya | 2:0 (2:0) | |||
Khabarovsk |
13.07.2001 18:30 | Luch | | SKA-Energiya | 0:1 (0:1) | |||
Vladivostok |
10.07.2001 | SKA-Energiya | | Okean | 2:1 (1:0) | |||
Khabarovsk |
03.07.2001 | SKA-Energiya | | Dynamo Omsk | 3:0 | |||
Khabarovsk |
30.06.2001 19:00 | SKA-Energiya | | Chkalovets-1936 | 2:0 (1:0) | |||
Khabarovsk |
23.06.2001 18:30 | Shakhtyor Prokopievsk | | SKA-Energiya | 0:3 (0:1) | |||
Prokopyevsk |
20.06.2001 18:00 | Kuzbass-Dynamo | | SKA-Energiya | 1:0 (1:0) | |||
Kemerovo |
13.06.2001 19:00 | SKA-Energiya | | Sibiryak | 3:0 (1:0) | |||
Khabarovsk |
10.06.2001 19:00 | SKA-Energiya | | Novosibirsk-Olimpik | 3:0 (1:0) | |||
Khabarovsk |
02.06.2001 18:30 | Dynamo Barnaul | | SKA-Energiya | 0:2 (0:0) | |||
Barnaul |
30.05.2001 18:00 | Metallurg-ZAPSIB | | SKA-Energiya | 3:2 (2:2) | |||
Novokuznetsk |
23.05.2001 19:00 | SKA-Energiya | | FK Tyumen | 2:0 (0:0) | |||
Khabarovsk |
20.05.2001 19:00 | SKA-Energiya | | Irtysh | 1:0 (1:0) | |||
Khabarovsk |
12.05.2001 | Selenga | | SKA-Energiya | 0:2 (0:0) | |||
09.05.2001 | Zvezda | | SKA-Energiya | 2:3 (1:1) | |||
Irkutsk |
02.05.2001 | Amur-Energiya | | SKA-Energiya | 1:1 (0:1) | |||
Blagoveshchensk |
Local time
Now in database:
|
10.06.2024 current Round of 16 of the Copa Sudamericana 2024 added |
09.06.2024 current 1/16 finals of the Belarusian Cup 2024/25 added |
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
14:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
20:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
15:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
15:30 | |
16:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
18:45 | |
20:45 | |
19:14 | |
20:00 | |
19:30 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
20:00 | |
20:30 | |
19:30 | |
21:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
20:05 | |
17:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:45 | |
20:00 | |
20:15 | |
20:45 | |
19:00 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:30 | |
Local time | |
1:1 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:1 | |
0:0 | |
1:6 | |
0:3 | |
1:3 | |
1:3 | |
2:3 | |
1:3 | |
1:0 | |
4:0 | |
1:3 | |
1:0 | |
0:0 | |
1:3 | |
1:2 | |
0:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
4:2 | |
0:0 | |
2:5 | |
Soon
14.06.2024 – 14.07.2024
European Football Championship 2024,
Final tournament
15.06.2024 – 30.06.2024
OFC Nations Cup 2024,
Final tournament
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |